Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego za nami

9 marca po raz kolejny zorganizowany został Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego UŁ. Gościliśmy ponad 600 uczniów z 23 szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa.

Główną ideą wydarzenia było umożliwienie uczniom bezpośredniego kontaktu ze studentami i wykładowcami. Konwencja Dnia Otwartego Wydziału Filologicznego wykraczała poza tradycyjną formułę targów edukacyjnych. Oprócz możliwości uzyskania informacji dotyczących rekrutacji przy stoiskach poszczególnych kierunków, nasi piątkowi goście mogli wziąć udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez studenckie koła naukowe i nauczycieli akademickich.

Przygotowano ponad 30 propozycji zajęć, w tym m.in. wykłady poświęcone motywom antycznym w kulturze współczesnej, a także językowi komentatorów sportowych, praktyczne warsztaty z nauki języka migowego, produkcji i reklamy widowisk czy nagrywania sondy radiowej. Nie zabrakło również aktywności o luźniejszej konwencji – licealiści mogli podjąć próbę wyjścia z escape roomu przygotowanego przez Katedrę Informatologii i Bibliologii UŁ, spróbować przysmaków kuchni rosyjskiej i francuskiej, pośpiewać największe hity muzyki włoskiej, zatańczyć tradycyjne tańce bałkańskie i zwiedzić budynek Wydziału w towarzystwie jego pracowników.

Zanim licealiści rozpoczęli zajęcia, wzięli udział w oficjalnym otwarciu imprezy, podczas którego wysłuchali krótkich wystąpień przedstawicieli władz uczelni i Wydziału. – Zapewniamy Państwu studiowanie na bardzo dobrej uczelni, która łączy najlepszą tradycję z nowoczesnymi rozwiązaniami. Ważne jest, by nauczyć się studiować, czyli samodzielnie, z pomocą fachowców, zdobywać wiedzę – podkreślał Prorektor ds. studenckich dr hab. prof. nadzw. UŁ Tomasz Cieślak. Prodziekan ds. naukowych, projektów oraz współpracy międzynarodowej i z otoczeniem społeczno-gospodarczym dr hab. prof. nadzw. UŁ Artur Gałkowski przedstawił z kolei wiele ciekawych danych liczbowych i opowiedział o możliwościach wyjazdów zagranicznych, czekających na naszych studentów w ramach obowiązujących umów z innymi uczelniami.

W piątkowym Dniu Otwartym wzięli udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi, Bełchatowa, Zgierza, Zduńskiej Woli, Łęczycy, Włoszczowy, Tomaszowa Mazowieckiego, Pabianic, Poddębic, Głowna i Łasku.

Pełna fotorelacja z wydarzenia dostępna jest tutaj.

Partnerami Dnia Otwartego Wydziału Filologicznego UŁ byli: