Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego

Wzorem ubiegłego roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom maturzystów oraz ich nauczycieli, pragniemy zaprosić uczniów z klas o profilach humanistycznych, językowych i dziennikarskich na Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, który odbędzie się 9 marca (piątek) w godz. 10:00 – 13:30 w budynku naszego Wydziału przy ul. Pomorskiej 171/173 w Łodzi.

Wydarzenie to będzie doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą studiów na Wydziale Filologicznym UŁ. W trakcie imprezy uczniowie osobiście będą mogli przekonać się, jak wyglądają akademickie zajęcia, porozmawiać ze studentami i wykładowcami poszczególnych kierunków oraz poznać wydziałową infrastrukturę.

Naszym priorytetem jest, by maturzyści w tym dniu uzyskali odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania dotyczące studiowania na Wydziale Filologicznym UŁ. Właśnie dlatego w wyznaczonej przestrzeni na terenie naszego budynku znajdować się będą stoiska informacyjne, na których kierunkowi pełnomocnicy wraz ze studentami udzielą wszelkich informacji dotyczących rekrutacji i samego programu studiów. Nie zabraknie przy tym językowych zabaw i łamigłówek, krótkich testów, konkursów, degustacji potraw oraz innych atrakcji przygotowanych dla odwiedzających.

Najważniejszym elementem imprezy będą jednak wykłady i warsztaty prowadzone przez nauczycieli akademickich oraz członków kół naukowych funkcjonujących na naszym Wydziale. Przygotowaliśmy dla Państwa ofertę ponad 30 zajęć, w których – po wcześniejszym wysłaniu zgłoszenia przez szkołę – bezpłatnie będą mogli uczestniczyć Państwa uczniowie. Lista wydarzeń towarzyszących obejmuje propozycje ze wszystkich kierunków prowadzonych na naszym Wydziale. Mamy nadzieję, że tym samym spełnimy oczekiwania wszystkich odwiedzających nas gości i pomożemy im w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru kierunku przyszłych studiów.

Uwaga! Zapisy na zajęcia przewidziane w ramach Dnia Otwartego Wydziału Filologicznego UŁ zostały zakończone. Zarejestrowane szkoły oraz uczniowie, którzy wysłali do nas zgłoszenia indywidualne, na początku marca otrzymają od nas drogą mailową szczegółowe informacje organizacyjne.

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z wydarzeniem prosimy o kontakt z wydziałowym koordynatorem akcji p. Bartoszem Burskim:

e-mail: bartosz.burski@uni.lodz.pl