Szkolenie z prawa autorskiego i Otwartego Dostępu

Zapraszamy Państwa na szkolenie z prawa autorskiego, które odbędzie się 2 marca 2018 w Auli A5 w godzinach 10.30 – 15.30.

Szkolenie podzielone jest na dwie części.

Pierwsza dotyczy prawa autorskiego i będzie prowadzona przez Pana Andrzeja Karpowicza.

Andrzej Karpowicz – W latach 1992-1997 pełnił funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, był również członkiem Rady Polskiej Izby Książki.  Prowadzi wykłady i szkolenia dla redaktorów książek i prasy, w tym także na Uniwersytecie Warszawskim i Akademii Sztuk Pięknych. Jest autorem książek: Autor-Wydawca. Poradnik prawa autorskiego, Poradnik dla ludzi twórczych, Prawo autorskie i prasowe dla dziennikarzy, Jak reklamować się zgodnie z prawem, Podręcznik prawa autorskiego dla uczelni artystycznych. Zajmuje się głównie ochroną własności intelektualnej – prawem autorskim, prawem prasowym, prawem reklamy i prawem mediów.

Druga część dotyczy zagadnień związanych z publikowaniem w Otwartym Dostępie i zostanie poprowadzona przez Pana Piotra Kępskiego z Zespołu ds. Cyfryzacji, Departament Innowacji i Rozwoju, MNISW.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu prosimy o zarejestrowanie się poprzez formularz umieszczony poniżej programu.

Plan

1. Otwarcie szkolenia przez dr. hab. prof. UŁ Artura Gałkowskiego – 10.30-10.35

Prawo Autorskie

1. Prawo autorskie – część teoretyczna z elementami warsztatowymi (analiza przykładowych umów wydawniczych) – Andrzej Karpowicz – 10.35 – 12.05
  2. Pytania i dyskusja – 12.05 – 13.05
  3. Przerwa – 13.05 – 13.30

Otwarty Dostęp

1. Otwarty dostęp do publikacji naukowych – rekomendacje MNiSW – Piotr Kępski – 13.30 – 14.30
  • Otwarty dostęp i otwarta nauka
  • Polityka UE w zakresie OD
  • Rekomendacje MNiSW
  • Wyniki ankiety MNiSW nt. otwartego dostępu
  1. Mini case-study nt. otwartego dostępu – 14.30 – 15.00
  2. Dyskusja – 15.00 – 15.25
  3. Zakończenie szkolenia – dr hab. prof. UŁ Artur Gałkowski – 15.25 – 15.30

Moderatorem spotkania jest dr Kinga Sygizman.

Formularz rejestracyjny

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wiadomość wygasa dnia: 2018-03-02