XII Europejski Festiwal Łaciny i Greki

23 marca przedstawiciele Wydziału Filologicznego UŁ po raz kolejny aktywnie włączyli się w obchody Europejskiego Festiwalu Łaciny i Greki.

Najważniejszym punktem wydarzenia było odczytanie fragmentów ks. I i XV „Metamorfoz” Owidiusza, którego podjęli się wykładowcy z Katedry Filologii Klasycznej UŁ. Odczytowi towarzyszyły pokazy pantomimy i tableaux vivant przygotowane przez członków Koła Młodych Klasyków UŁ, Koła Miłośników Oświecenia UŁ oraz uczniów łódzkich liceów współpracujących z naszym Wydziałem.

Piątkowa edycja Festiwalu Łaciny i Greki była już dwunastą z kolei. Imprezę wymyślono przed laty we francuskim Lyonie. Celem przyświecającym organizatorom jest pielęgnacja źródła europejskiej kultury i podejmowanie działań, które pozwolą nam o niej pamiętać. Festiwal co roku odbywa się o tej samej porze w kilkudziesięciu miejscach na całym świecie.