Sukcesja po francusku – wielki finał festiwalu Frankofonia za nami

13 i 14 kwietnia w centrum handlowym Sukcesja odbył się wielki finał festiwalu Frankofonia w regionie łódzkim. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich zainteresowanych kulturą frankofońską. Aktywny udział w imprezie wzięli udział studenci z Instytutu Romanistyki UŁ wspierani przez dyrekcję Instytutu: dr hab. Anitę Staroń oraz dr Magdalenę Koźluk.

Przedstawiciele łódzkiej romanistyki dostarczyli uczestnikom wydarzenia sporo rozrywki. Studenci przygotowali pokaz mody nawiązujący do szalonych lat 20. XX wieku oraz specjalną tematyczną choreografię, tworząc tzw. „żywy obraz” odwołujący się do dzieła Renoira „Śniadanie wioślarzy”. Przez cały czas trwania imprezy na terenie Sukcesji funkcjonowało również stoisko informacyjne Instytutu, przy którym wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się szczegółowych informacji na temat studiowania na naszym Wydziale.

W ramach festiwalu Frankofonii przez ostatni miesiąc odbywały się koncerty, pokazy filmów, przedstawienia teatralne, spotkania literackie oraz specjalne inicjatywy edukacyjne obrazujące całe bogactwo kultur francuskiego obszaru językowego na pięciu kontynentach. Zakończona w weekend edycja była już 6. odsłoną imprezy.