Spotkanie z reżyserem filmów krótkometrażowych Larsem Smekalem

Koło Naukowe Germanistów „Mehr Licht!” serdecznie zaprasza na spotkanie z reżyserem Larsem Smekalem.

Nowoczesne spojrzenie, krótkometrażowa forma i niemiecki styl. O tych aspektach niemieckojęzycznego kina posłuchać będzie można w najbliższy poniedziałek (21.05.) na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Lars Smekal, młody reżyser pochodzący z Bawarii, w swoim autorskim wykładzie opowie o najważniejszych dziełach kina niemieckiego, jak i o własnej (wielokrotnie nagradzanej) twórczości. Wykładowi towarzyszyć będzie pokaz filmów krótkometrażowych autorstwa Pana Smekala.

Aby przybliżyć tematykę analizy niemieckiego filmu, w środę (23.05) zostaną poprowadzone warsztaty, podczas których wraz z zaproszonym gościem będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, czy obraz i tekst zawsze muszą iść w parze? Dzięki swojemu nowatorskiemu podejściu do filmu, Lars Smekal wielokrotnie zachwycał widownie za granicą. W najbliższym tygodniu sami będziemy mogli się o tym przekonać!

21 maja o godz. 15.00, Wydział Filologiczny UŁ, sala kinowa: Wykład – „Analiza filmu niemieckiego na podstawie najważniejszych dzieł kina niemieckiego oraz twórczości Larsa Smekala” oraz pokaz filmów.

23 maja o godz.15.00, Wydział Filologiczny UŁ, sala -27: Warsztaty – ,,Obraz i tekst w filmach Larsa Smekala – czy znaczenie zawsze musi być dosłowne?”

Zapraszamy,
członkowie Koła Naukowe Germanistów„Mehr Licht!”

Wiadomość wygasa dnia: 2018-05-24