Program im. prof. Wilhelminy Iwanowskiej dla doktorantów (NAWA)

Zachęcamy doktorantów naszego Wydziału do składania wniosków na wyjazdy zagraniczne trwające od 6 do 12 miesięcy w najnowszym konkursie NAWA!

W ramach projektu doktoranci, reprezentujący wszystkie dziedziny nauki, otrzymają szansę na wyjazd do najlepszych ośrodków naukowych na świecie, a co ważne, w wyjeździe mogą towarzyszyć im małżonkowie oraz dzieci czy w przypadku osób niepełnosprawnych – także ich opiekunowie.

Beneficjenci programu będą mogli odbyć część studiów doktoranckich, zrealizować etap programu „Doktorat wdrożeniowy”, prowadzić badania naukowe, dydaktykę, pozyskać materiały do pracy doktorskiej lub publikacji naukowej bądź zrealizować inną formę aktywności naukowej lub akademickiej powiązaną z realizacją pracy doktorskiej. Pierwsze wyjazdy można będzie realizować już od początku września 2019 r. Patronką nowego programu wyjazdowego dla doktorantów nie bez powodu jest prof. Wilhelmina Iwanowska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prof. Iwanowska była założycielką Obserwatorium Astronomicznego UMK w Piwnicach k. Torunia i pierwszą kobietą w zarządzie Międzynarodowej Unii Astronomicznej (IAU). Tak zasłużona w astronomii patronka pomoże stypendystom sięgać gwiazd w realizacji naukowych marzeń.

Do kogo skierowany jest program?

O przyznanie stypendium Dyrektra NAWA w ramach Programu im. Iwanowskiej moga starać się osoby przygotowujące rozprawę doktorską, które są:

• doktorantami lub
  • w chwili składania wniosku zatrudnione są na podstawie umowy o pracę w polskich uczelniach lub jednostkach naukowych i mają otwarty przewód doktorski (nie dłużej niż 3 lata w dniu złożenia wniosku), w jednostce w której są zatrudnione lub
  • realizują program „Doktorat wdrożeniowy”.

Program otwarty jest dla naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki i nie wprowadza ograniczeń co do krajów, w których zlokalizowane są ośrodki goszczące stypendystę.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie NAWA:

Wiadomość wygasa dnia: 2018-12-18