Program Grantów Ambasady Stanów Zjednoczonych

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą grantów Ambasady Stanów Zjednoczonych!
W trybie ciągłym trwa nabór zgłoszeń w ramach Program Grantów Ambasady Stanów Zjednoczonych. Wnioski do konkursu mogą składać organizacje pozarządowe, instytucje kulturalne i edukacyjne, uczelnie, media, szkoły oraz osoby fizyczne. Maksymalna wysokość grantu wynosi 25 000 dolarów.
Składane do konkursu wnioski powinny dotyczyć wspierania następujących celów i inicjatyw:
  • Zaangażowanie obywatelskie i wspieranie wspólnych wartości;
  • Relacje międzyludzkie oraz historia stosunków polsko-amerykańskich;
  • Przedsiębiorczość, innowacyjność i STEAM;
  • Wiedza o mediach;
  • Bezpieczeństwo międzynarodowe;
  • Kultura amerykańska.

Średnia wysokość przyznawanego grantu wynosi ok. 5 000 – 10 000 dolarów.

Jak informuje Ambasada Stanów Zjednoczonych przykładowe działania, które mogą uzyskać finansowanie to:
  • zaangażowanie młodych ludzi, przywództwo, programy edukacyjne
  • konferencje, warsztaty, fora i panele dyskusyjne dotyczące Stanów Zjednoczonych lub wspólnych dla Polski i USA wartości wymienionych w powyższych celach programu
  • zaproszenie do Polski amerykańskiego eksperta lub artysty / wykonawcy
  • programy kulturalne, szczególnie skierowane do ludzi młodych i do zaniedbanych środowisk
  • wystawy dzieł twórców amerykańskich lub poruszające tematy amerykańskie
  • programy radiowe, telewizyjne i w mediach społecznościowych, wspierające wymienione powyżej cele programu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: