Dzień Otwarty 2019

W jaki sposób powstają napisy filmowe? Co wiedzą o nas Facebook oraz Google? Jak wykorzystać techniki zapamiętywania do skutecznej nauki? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskają 8 marca uczestnicy Dnia Otwartego, który już trzeci rok z rzędu organizowany jest na Wydziale Filologicznym UŁ. Studenci i wykładowcy zapraszają w godzinach od 10.00 do 13.30.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, akcja skierowana jest głównie do maturzystów, ale mile widziani będą wszyscy, których interesują języki i kultury innych krajów. Dzień Otwarty to bowiem przede wszystkim wydarzenie promujące nauki filologiczne oraz kulturoznawcze.

Dla zwiedzających przygotowane zostaną stanowiska reprezentujące wszystkie kierunki studiów dostępne na Wydziale Filologicznym UŁ. Ma to być część imprezy przypominająca z założenia targi edukacyjne. Na stoiskach będzie można zadawać pytania dotyczące m.in. warunków studiowania i zasad rekrutacji, ale także wziąć udział w ciekawych konkursach lub spróbować potraw charakterystycznych dla różnych rejonów Europy. Z kolei w salach wykładowych przez cały czas trwania imprezy będą odbywały się różnorodne zajęcia przygotowane przez członków kół naukowych oraz wykładowców. Dla uczestników stanie się to okazją do zebrania ciekawych doświadczeń (będących przedsmakiem studiowania) oraz do poznania bazy dydaktycznej wydziału.

Udział w Dniu Otwartym zadeklarowało 28 szkół (m.in. z Łodzi, Zgierza, Kutna, Łęczycy, Tomaszowa Mazowieckiego, Bełchatowa, Pabianic i Poddębic), które zgłosiły łącznie ponad 900 uczestników. – Duże zainteresowanie Dniem Otwartym wynika z formy, jaką przyjęliśmy – mówi dr Rafał Siekiera, pełnomocnik Dziekana Wydziału Filologicznego ds. promocji. – Nie są to zwykłe targi, na których reklamujemy swoje usługi, lecz impreza zapewniająca przede wszystkim dobrą zabawę. 8 marca będzie można poczuć się u nas jak w domu, poznać smak studiowania i zobaczyć, że po maturze otwierają się zupełnie nowe, ekscytujące perspektywy, zaś studia to przygoda, a nie przykra konieczność.

Zapraszamy na Filologiczny!

Partnerzy wydarzenia:

Składamy również podziękowania Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Łodzi Panu Profesorowi Marcinowi Gołaszewskiemu za wsparcie naszego wydarzenia.