Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Spotkanie z Arturem Andrusem

Czesław Miłosz mawiał: „(…) polszczyzna jest zobowiązaniem, a dla niektórych pasją.” Dla językoznawców z Uniwersytetu Łódzkiego to zdecydowanie więcej niż pasja. 27 lutego na Wydziale Filologicznym UŁ będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Wydarzenie uświetni gość specjalny – Artur Andrus. Na uczestników czekają wyjątkowe warsztaty m.in.: „Szumy, świsty i szelesty”, „Sztuka przemawiania” czy „Rokokowy drobiazg literacki”.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto, ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Studenckie kołanaukowe, działające na łódzkiej polonistyce, chcą upamiętnićten dzień – propagować dbałośćo poprawność polszczyzny, kształtować świadomość językową Polaków oraz promować czytelnictwo literatury polskiej.

Gościem specjalnym tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego na UŁ będzie Artur Andrus — laureat tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”, artysta niezwykle wszechstronny: dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, konferansjer, komentator „Szkła kontaktowego”, do listopada 2017 r. redaktor nadawanej w radiowej Trójce „Powtórki z rozrywki”.

Studenci oraz wykładowcy Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii przygotują z tej okazji stanowiska z grami i zabawami oraz przeprowadzą serię warsztatów dla wybranych szkół z Łodzi i województwa łódzkiego.

Materiał źródłowy: Wydział Filologiczny UŁ
Redakcja: Centrum Promocji UŁ