Młodzi Naukowcy UŁ: Wiedza – Inspiracja – Pasja

4 października br. na Wydziale Filologicznym UŁ (przy ul. Pomorskiej 171/173 w Łodzi) odbędzie się II Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa z cyklu Badania Młodych Naukowców „Wiedza – Inspiracja – Pasja”.

Konferencja jest związana z realizowanymi na naszej uczelni dwoma ważnymi projektami: Programem Studenckich Grantów Badawczych oraz Programem Zdolny Uczeń – Świetny Student.

Uczestnicy obu programów (uczniowie szkół średnich i studenci UŁ) wezmą udział i wygłoszą – nierzadko pierwsze – naukowe wystąpienia. Konferencję rozpocznie sesja plenarna w Sali Rady Wydziału, w jej trakcie będzie można wysłuchać trzech interesujących referatów. Wygłoszą je doświadczeni naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego reprezentujący trzy różne wydziały: JM Rektor UŁ, prof. dr hab. Antonii Różalski (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska), dr. hab. Jacek Kaczmarek, prof. UŁ (Wydział Nauk Geograficznych), dr hab. Przemysław Waingertner, prof. UŁ (Wydział Filozoficzno-Historyczny).

W ciągu całej konferencji będzie można wysłuchać ponad 40 referatów. Wygłoszą je reprezentanci 8 uczelni wyższych, w tym jednej zagranicznej.