Dyktando Mikołajkowe UŁ 2019

Jesteś miłośnikiem języka polskiego? Chcesz zmierzyć się z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji? Jeśli tak, to 9 grudnia przyjdź na Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego i weź udział w wyjątkowym Dyktandzie Mikołajkowym. Będzie to już szósta edycja wydarzenia.

Poprzednie boje z poprawną polszczyzną gromadziły co roku około 150 śmiałków, którzy nie bali się wziąć w dłoń długopisów, by napisać teksty odczytywane przez znane osobistości: Tomasza Boruszczaka, Tomasza Zimocha, Mirosława Henkego, Pawła Śpiechowicza i Magdalenę Michalak. Tym razem swojego głosu użyczy aktor i lektor filmowy Radosław Popłonikowski. Tekst, ułożony przez członków i opiekunów Koła Naukowego Językoznawców działającego przy Zakładzie Współczesnego Języka Polskiego UŁ i Koła Naukowego „wKoło Języka” funkcjonującego przy Zakładzie Historii Języka Polskiego UŁ, będzie mikołajkowym prezentem dla wszystkich, którzy mają w sobie odrobinę odwagi i przyjdą 9 grudnia o godz. 17:00 do auli A3 na Wydziale Filologicznym UŁ przy ulicy Pomorskiej 171/173 w Łodzi.

Dotychczas mieliśmy okazję zapoznać się z listem do Świętego Mikołaja, poczytać fragmenty „Przeglądu Zimowego”, odbyć podróż po Polsce kończącą się w Łodzi Fabrycznej, a także przespacerować się ulicami miasta włókniarzy. Co będzie motywem przewodnim tegorocznego Dyktanda? Przekonamy się już wkrótce! Wszystkich odważnych, którzy chcieliby spędzić grudniowe popołudnie w wyjątkowy sposób, zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Nie musisz być studentem ani pracownikiem uczelni, wystarczy, że drzemie w Tobie zamiłowanie do poprawności językowej! Jak co roku dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody w trzech kategoriach: student UŁ, pracownik UŁ oraz osoba niezwiązana z uczelnią.

Patronami medialnymi tegorocznego Dyktanda są: TVP3 Łódź, Radio Łódź, Młodzi w Łodzi i Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej.

Do tej pory fundatorami nagród dla laureatów zgodzili się zostać: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Księży Młyn Dom Wydawniczy, Wydawnictwo Oficynka, Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO, Nadwyraz.com, Pan tu nie stał, Vera Sport, Termy Uniejów oraz Uzdrowisko Termalne Uniejów.

👉 Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Wiadomość wygasa dnia: 2019-12-10