Sukces Wydziału Filologicznego w konkursach OPUS i PRELUDIUM

W ogłoszonych wynikach konkursów OPUS i PRELUDIUM sukces odniosły wnioski złożone przez Wydział Filologiczny w panelu HS2 (Kultura i twórczość artystyczna).

W konkursie OPUS na 96 złożonych projektów sfinansowanych będzie 11, z czego dwa prowadzone będą na Wydziale Filologicznym (dr Marek Majer ze slawistyki oraz dr hab. Dorota Filipczak z anglistyki).

W konkursie PRELUDIUM na 72 złożone wnioski przyznano 12 grantów, w tym dwa dla Wydziału Filologicznego (dla doktorantów Instytutu Kultury Współczesnej: mgr. Błażeja Filanowskiego z zespołu teatrologicznego oraz mgr. Emila Sowińskiego z zespołu filmoznawczego).

Warto odnotować, że w obu konkursach projekty Uniwersytetu Łódzkiego znalazły się na pierwszych miejscach list rankingowych.