Studenci zagrają dla dr Fiołek-Lubczyńskiej

Związana z Wydziałem Filologicznym od wielu lat, zawsze pogodna, pełna pasji i otwarta na pomysły młodzieży. Czerpaniu radości z nauczania przeszkodziły jej jednak poważne problemy ze zdrowiem. Dr Bogumiła Fiołek-Lubczyńska z Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej wymaga specjalistycznego, kosztownego leczenia. W zbieranie potrzebnych środków finansowych zaangażowali się studenci, którzy organizują koncert charytatywny.

– Dla każdego z nas Bogusia jest osobą wyjątkową, która dzieli się swoją życiową mądrością i ogromną wiedzą – mówi Sylwia Brożyńska, pomysłodawczyni wydarzenia. – Chcemy sprawić, by pozostała aktywna zawodowo i mogła długo dzielić się z nami swoją wiedzą i serdecznością.

Dr Fiołek-Lubczyńska zmaga się z cukrzycą insulinową, mieszaną chorobą tkanki łącznej i zakrzepicą żylną wymagającą leczenia chirurgicznego. Walczy również z astmą, która od trzech lat weszła w stadium nasilenia z powodu osłabienia organizmu. Nastąpiło u niej znaczne upośledzenie słuchu związane z poważnymi problemami neurologicznymi.

Aktualnie wykładowczyni leczy się eksperymentalnie w programie badawczym. Specjalistyczna kuracja jest dla niej niestety zbyt kosztowna. Studenci chcą jej pomóc w zakupie leków na i uzyskaniu turnusu rehabilitacyjnego. Jeśli zbiorą odpowiednio wysoką kwotę, być może uda im się opłacić wyjazdy na leczenie poza granicami Polski.

Koncert charytatywny „Podróż po drugie życie” odbędzie się 28 lutego o godzinie 19:00 w klubie Wooltura (ul. Wólczańska 40/42). Zagrają na nim zespoły PRiM, Konkubent, Crimson Lips i Far Beyond. Studenci przygotowali również licytacje.

Link do wydarzenia na Facebooku

Wszyscy, którzy chcieliby ofiarować coś od siebie na licytację, mogą kontaktować się pod numerem telefonu: 535255168

Każdy, kto nie może pojawić się na koncercie, ale chciałby wesprzeć dr Bogumiłę Fiołek-Lubczyńską finansowo, może dokonywać wpłat na konto fundacji Avalon: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001, wpisując w tytule „Bogumiła Fiołek-Lubczyńska 11877”.

Dostępna jest także internetowa zbiórka prowadzona przez studentów: https://helpuj.pl/cele/792-pani-doktor-w-potrzebie-leczenia?fbclid=IwAR1hrkstlgAL2qv0_w1fwcBd1oEaSVoQbEEJzZBjswuE-vEwGIg9vRO18Mo