Komunikat Pani Dziekan dotyczący zajęć zaplanowanych na 28 października

Szanowni Państwo,

wiele grup studenckich zwracało się wczoraj do kolegium dziekańskiego z prośbą o zwolnienie z udziału w zajęciach w środę, 28.10.2020 i umożliwienie wsparcia planowanego protestu przeciw ostatniemu postanowieniu Trybunału Konstytucyjnego. Z podobną prośbą zwracali się także niektórzy pracownicy.

Proszę, by zgodzili się Państwo na odwołanie zajęć w środę, jeśli studenci z taką prośbą wystąpią. Zajęcia te powinny zostać odrobione w innym terminie, ustalonym przez pracownika w porozumieniu ze studentami. To może być czas przerwy przeznaczonej na przygotowanie do egzaminów.

Pracownicy mogą również – z różnych powodów – przeprowadzić zajęcia zgodnie z planem. Proszę jednak, by nie wyciągać konsekwencji wobec studentów, którzy zdecydują się tego dnia zajęcia opuścić.

Jako dziekan Wydziału nie powinnam narzucać nikomu sposobu postępowania w sprawach uważanych zwykle za prywatne. Inicjatywa studentów jest jednak masowa i sądzę, że powinniśmy umożliwić im udział w proteście.

Joanna Jabłkowska