Konkurs „Recensiamo ItaliAMO”

Studenckie Koło Naukowe Italianistów UŁ ItaliAMO ma przyjemność ogłosić czwartą edycję konkursu na najlepszą recenzję współczesnego włoskiego dzieła literackiego!

Na przestrzeni trzech lat dzięki konkursowi udało nam się poznać mnóstwo interesujących, współczesnych włoskich książek! Rok temu wśród autorów cieszących się największym zainteresowaniem, królowała niezmiennie Elena Ferrante. Obok tego tajemniczego nazwiska pojawiły się też inne, np. Margaret Mazzantini czy Jhumpa Lahiri, dzięki którym poznaliśmy wspaniałe narracje na temat przewrotnych kobiecych losów. Młode pokolenie cały czas przyciąga również kryminał, czego dowodem były recenzje m.in. utworów Michela Giuttariego i Donata Carrisiego. Nie zabrakło też powieści sentymentalnych oraz tych o dojrzewaniu, jak Montedidio Erriego de Luki czy Le otto montagne Paola Cognettiego.

Nagrodzone oraz wyróżnione recenzje poprzednich edycji konkursu edycji konkursu opublikowane zostały w naszym czasopiśmie ItaliAMO. Wersję elektroniczną najnowszego, XVII numeru pobrać można ze strony Wydziału Filologicznego.

Drodzy miłośnicy książek, kierujemy do Was pytanie: co ciekawego ostatnio przeczytaliście? Nie trzymajcie tego w sekrecie, opowiedzcie nam o interesujących włoskich książkach! Czekamy na Wasze zgłoszenia do 15 grudnia. Linki do regulaminu oraz oświadczenia uczestnika znajdują się u dołu postu.

Patronat nad konkursem objęli: Uniwersytet Łódzki, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydawnictwo Czarne

Bardzo dziękujemy naszym patronom za przekazanie nagród dla laureatów konkursu.

Ogromne podziękowania za wsparcie IV edycji konkursu kierujemy do Pana Prorektora Zakrzewskiego oraz Pani Dziekan Jabłkowskiej.

Zarząd SKN ItaliAMO

Regulamin (PL)