Webinarium naukowe „Afazja dziecięca, niedokształcenie mowy o typie afazji, alalia i alalia prolongata oraz SLI/DLD – w kręgu badań i terminologii”

Zakład Dialektologii Polskiej i Logopedii w Instytucie Filologii Polskiej i Logopedii Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zaprasza do udziału w webinarium naukowym „Afazja dziecięca, niedokształcenie mowy o typie afazji, alalia i alalia prolongata oraz SLI/DLD – w kręgu badań i terminologii”, które odbędzie się 22 maja 2021 roku (sobota).

Tegoroczna e-konferencja poświęcona zostanie afazji dziecięcej, niedokształceniu mowy o typie afazji, alalii i alalii prolongacie oraz SLI/DLD. Proponowana tematyka jest ważna ze względu na coraz częstsze diagnozowanie tych zaburzeń i duży chaos terminologiczny. Proponujemy podjęcie rozważań dotyczących:

• zagadnień terminologicznych obejmujących najnowsze doniesienia naukowe,
  • etiologii,
  • diagnozy,
  • diagnozy różnicowej,
  • programowania terapii: celów i strategii,
  • przeglądu praktycznych rozwiązań stosowanych w terapii – studium przypadku.

Do udziału w dyskusji zapraszamy specjalistów: logopedów, psychologów, pedagogów, lekarzy, nauczycieli oraz studentów i rodziców, a także wszystkich zainteresowanych poruszaną tematyką.

Komitet naukowy

prof. dr hab. Jacek Błeszyński (Toruń)
dr hab. prof. UG Ewa Czaplewska (Gdańsk)
dr hab. prof. UŁ Irena Jaros (Łódź)