Dr Łukasz Szkopiński laureatem konkursu Fulbright Senior Award 2021-22

Doktor Łukasz Szkopiński z Instytutu Romanistyki UŁ znalazł się w gronie laureatów konkursu Fulbright Senior Award 2021-22.

Fulbright Senior Award to program stypendialny umożliwiający pracownikom polskich instytucji akademickich i naukowych realizację samodzielnych projektów badawczych lub badawczo-dydaktycznych w instytucjach goszczących w USA.

Jak czytamy na stronie internetowej programu, „nabór wniosków trwał do 1 czerwca 2020 r. W konkursie wzięło udział 52 wnioskodawców. W wyniku procedury konkursowej obejmującej ocenę merytoryczną projektu przygotowaną przez 3 niezależnych ekspertów oraz rozmowę kwalifikacyjną z kandydatami, których wnioski otrzymały najwyższe noty, Rada Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta nominowała do stypendium 10 kandydatów”.

Serdecznie gratulujemy Panu Doktorowi!