#CzytamDantego | Maraton ze studentami polskich uniwersytetów

25 marca będziemy świętować „Dantedì”. W tym dniu Włochy skupią się na Dantem Alighierim, gdyż według badaczy właśnie tego dnia zaczyna się wędrówka w zaświaty opisana w „Boskiej Komedii”. Z tej okazji licealiści, studenci i wykładowcy związani z językiem włoskim wezmą udział we wspólnej wirtualnej lekturze dzieła Boskiego Poety. Do akcji przyłączył się również Zakład Italianistyki UŁ.

W najbliższy czwartek o godzinie 16:00 większość katedr i zakładów italianistyki polskich uniwersytetów i niektóre Komitety Dantego Alighieri połączą się bezpośrednio na platformie Zoom z Ambasadą i Instytutami Kultury, by tchnąć życie w lekturę fragmentów wszystkich trzech części „Boskiej Komedii”. Lekturę w wykonaniu studentów poprzedzi krótkie pozdrowienie Ambasadora Amatiego i kilka słów wprowadzenia największej badaczki Dantego w Polsce, pani profesor Marii Maślanki-Soro z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Transmisję z wydarzenia będzie można śledzić na tej stronie oraz na Facebooku (tutaj i tutaj). Zachęcamy do oglądania!