Rzym a Półwysep Iberyjski III. Różnorodność relacji od starożytności po współczesność

Katedra Filologii Hiszpańskiej i Katedra Filologii Klasycznej Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zapraszają na kolejną interdyscyplinarną konferencję naukową „Rzym a Półwysep Iberyjski III. Różnorodność relacji od starożytności po współczesność”, która odbędzie się w formie zdalnej w dniach 22-23 kwietnia.

Celem kolejnej już interdyscyplinarnej konferencji będzie prezentacja własnych badań i wymiana doświadczeń między naukowcami z Polski i z zagranicy, którzy zajmują się podobną tematyką, ale patrzą na nią z różnych metodologicznie perspektyw, dostrzegając odmienne aspekty. Liczymy na obecność językoznawców badających zależności między łaciną i językami Półwyspu oraz literaturoznawców, których interesuje tradycja starożytna w literaturze Półwyspu Iberyjskiego. Mamy nadzieję, że jak zwykle nie zabraknie badaczy historii, sztuki i archeologów, zajmujących się wspólną przeszłością Rzymu i Półwyspu Iberyjskiego, utrwaloną w zachowanych do dziś śladach kultury materialnej. Do udziału w interdyscyplinarnej konferencji zapraszamy także innych badaczy zainteresowanych poruszaną tematyką.

Tym razem konferencja odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Mamy nadzieję, że zdalna forma konferencji, choć wymuszona obecną sytuacją, pozwoli na udział wszystkim chętnym, niezależnie od odległości, i sprawi, że spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Kontakt do organizatorów:
👤 dr Adriana Grzelak-Krzymianowska (język polski, język angielski)
adriana.grzelak-krzymianowska@uni.lodz.pl

👤 dr Maria Judyta Woźniak (język polski, język hiszpański)
m.j.wozniak@uni.lodz.pl

0