Trzeci webinar z cyklu „W sieci komunikacji” – „Copywriting: jak napisać artykuł?”

Jesteś studentem, doktorantem lub pracownikiem Uniwersytetu Łódzkiego? Interesujesz się marketingiem internetowym? Chętnie czytasz blogi lub wpisy w mediach społecznościowych? Może piszesz własne teksty, blogujesz lub dopiero chcesz stworzyć własną stronę w sieci? Jeśli tak, koniecznie weź udział w webinarze, dzięki któremu dowiesz się, jak udoskonalić swój warsztat copywritera!

Koło Naukowe Językoznawców UŁ działające przy Zakładzie Współczesnego Języka Polskiego na Wydziale Filologicznym serdecznie zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu W sieci komunikacji, które odbędzie się 26 kwietnia 2021 r. (poniedziałek) o godz. 17:00 za pośrednictwem aplikacji MS Teams. W trakcie poprzednich webinarów uczestnicy mieli szansę dowiedzieć się m.in. jaką rolę odgrywa w marketingu SEO, czym jest real-time marketing i w jaki sposób marki wykorzystują codzienne zdarzenia do tworzenia virali. Zachęceni ogromnym zainteresowaniem z Państwa strony postanowiliśmy zorganizować kolejne spotkanie, podczas którego uczestnicy będą mogli zgłębiać tajniki dziennikarstwa internetowego.

Tym razem naszym gościem będzie Marianna Różalska, projektantka komunikacji internetowej we wrocławskiej firmie BM.EXE, a także doktorantka nauk o komunikacji społecznej i mediach na Uniwersytecie Wrocławskim. Zawodowo zajmuje się copywritingiem, content writingiem, redakcją i korektą tekstów oraz strategią komunikacji. Jej zainteresowania skupiają się także wokół content designu oraz badania i kreowania wizerunku ludzi.

Podczas webinaru Marianna Różalska wprowadzi uczestników w świat projektowania treści w przestrzeni internetowej oraz wskaże różnice pomiędzy copywritingiem, content writingiemcontent marketingiem. Wspólnie prześledzimy proces pisania artykułu internetowego – od tworzenia persony po redakcję i korektę gotowego tekstu. Przeanalizujemy każdy jego element –od nagłówka do podsumowania. Nie zabraknie wskazówek, gotowych copywriterskich schematów, popularnych w branży reguł oraz narzędzi, które ułatwiają pracę zarówno osobom stawiającym pierwsze kroki w tej dziedzinie, jak i zawodowcom.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego – liczba miejsc jest ograniczona: https://tiny.pl/r8sxh.

Do wydarzenia można dołączyć także na Facebooku.