Dwujęzyczność w praktyce – spotkanie z prof. Marią Wtorkowską

W imieniu Koła Naukowego Glottodydaktyków UŁ serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panią Profesor Marią Wtorkowską, absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim, obecnie docentem na Uniwersytecie w Lublanie, prywatnie matką dwojga dwujęzycznych dzieci.

Pani Profesor, jako naukowiec oraz jako praktyk, przybliży nam bardzo aktualny temat bilingwizmu. Czym jest dwujęzyczność w praktyce, jakie korzyści z niej wypływają, jak pracować z dzieckiem dwujęzycznym – na te i inne pytania odnajdziecie odpowiedź podczas spotkania z profesor Wtorkowską.

Spotkanie odbędzie 28 kwietnia o godzinie 17:00 w środę za pośrednictwem platformy MS Teams.
Link do zespołu

doc. dr Maria Wtorkowska – absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim, studia doktoranckie realizowała w Zakładzie Współczesnego Języka Polskiego Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 1999-2005 pracowała jako lektor języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie w Lublanie. Podczas wykonywania tych obowiązków prowadziła starania o powołanie w Instytucie Slawistyki Wydziału Filologicznego studiów polonistycznych – stało się to w 2004 roku. Obecnie jest docentem w Jednostce Bohemistyki, Polonistyki i Słowacystyki wspomnianego Instytutu. Jej naukowe zainteresowania oscylują wokół nauczania języka polskiego jako obcego, bilingwizmu dziecięcego, współczesnego języka polskiego i słoweńskiego oraz frazeologii porównawczej.