Wykład dziekański | Narracja (o) transformacji w hiszpańskiej powieści XXI wieku

Przed nami kolejny wykład dziekański organizowany w formule online. Tym razem gościem Wydziału Filologicznego UŁ będzie prof. María Ángeles Naval z Universidad de Zaragoza w Hiszpanii. Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca o godzinie 17:00.

Prelegentka opowie o hiszpańskiej powieści XXI wieku i jej stosunku do dominującej narracji transformacji, w szczególności z perspektywy pamięci historycznej związanej z wojną domową. Wśród autorów, do których nawiąże María Ángeles Naval, znajdą się m.in.: Rafael Chirbes, Belén Gopegui, Javier Marías, Javier Cercas i Marta Sanz.

Link do spotkania na platformie Microsoft Teams

Uwaga! Opcja udziału w spotkaniu z poziomu przeglądarki (bez wgranej aplikacji i konta MS Teams) działa tylko na przeglądarkach Google Chrome lub Microsoft Edge.

Organizatorami wykładu są Dziekan Wydziału Filologicznego UŁ prof. Joanna Jabłkowska oraz Katedra Filologii Hiszpańskiej UŁ.

O prelegentce:

Wybitna literaturoznawczyni z Uniwersytetu w Saragossie, członkini Instytutu Dziedzictwa i Nauk Humanistycznych (Instituto de Patrimonio y Humanidades), zaangażowana w projekty badawcze o zasięgu europejskim, związane z kulturą hiszpańskiej transformacji, autorka licznych publikacji dotyczących współczesnej literatury hiszpańskiej, redaktor naczelna serii wydawniczej Letra Última, poświęconej najnowszej literaturze hiszpańskiej.