Spotkanie z Agatą Karolczyk-Kozyrą

Koło Sympatyków Dydaktyki Polonistycznej UŁ zaprasza na spotkanie z Agatą Karolczyk-Kozyrą, które odbędzie się 26 maja o godz. 15:15 w formie online.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wysłanie swojego zgłoszenia na adres: malgorzata.gajak@uni.lodz.pl

O naszym gościu:

Dyplomowana nauczycielka języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie, trener szkoleniowiec, edukator. W zawodzie od 2001 roku. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pasjonatka nauczania aktywnego zgodnego z ideą Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” oraz z poglądami Janusza Korczaka. Stale się dokształcająca, kreatywna i poszukująca nowych wyzwań oraz rozwiązań. W nauczaniu najważniejsze jest dla niej rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów oraz wskazywanie im przydatności zdobywanej wiedzy i umiejętności w przyszłym życiu. Autorka licznych artykułów do internetowego czasopisma dla nauczycieli i wychowawców „Problemy  Oświaty i Wychowania”. Współpracuje z leszczyńskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli jako ekspert zewnętrzny oraz z Salonem Edukacyjnym „Empiria” ze Szczecina. Trener platformy szkoleniowej dla nauczycieli Edumaster.pl. Autorka bloga edukacyjnego „Kreatywny polonista” www.kreatywnypolonista.blogspot.com , na którym dzieli się pomysłami na interesujące zajęcia, wykorzystujące metody aktywizujące. Każda lekcja to dla niej wyzwanie, walka z nudą, przełamywanie stereotypów oraz okazja do budowania dobrych relacji uczeń-nauczyciel. Realizatorka wielu projektów międzynarodowych Comenius i Erasmus+. Prelegentka podczas ogólnopolskich konferencji i spotkań metodycznych. Liderka projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”. Ambasadorka programu „Wiosna edukacji”. OSEHero. Microsoft Innovative Educator Expert oraz Microsoft Innovative Eduacator Master Trainer. Ambasador Wakelet. Pomysłodawczyni i organizatorka I Ogólnopolskiej „Maturnocki” Online.