Nabór do SKN ItaliAMO

Drodzy Studenci,

na pewno mieliście już okazję dowiedzieć się o funkcjonowaniu na naszym Wydziale Koła Italianistów „ItaliAMO” prowadzonego pod opieką prof. Artura Gałkowskiego.

Koło jest najbardziej znane z wydawanego przez nie periodyku popularnonaukowego o nazwie „ItaliAMO” oraz konkursu „Recensiamo ItaliAMO”. Oba te przedsięwzięcia skupiają się na rozwoju kompetencji związanych z pisaniem tekstów i tłumaczeniem ich na język włoski lub z języka włoskiego.

Tematyka periodyku jest bardzo szeroka – interesuje nas wszystko to, co jest związane z Włochami 😊. Niemniej, od kilku lat Koło skupiało się najbardziej na literaturze, choć nie zabrakło także ciekawych warsztatów językowych. Wchodząc do składu Koła, możesz to zmienić, możesz rozszerzyć obszar zainteresowań „ItaliAMO” – a może przydałoby się np. coś na temat włoskiej kuchni?

Jeśli jesteś nowym studentem italianistyki albo studiujesz inny kierunek, ale interesuje Cię wszystko, co związane z Włochami, zapraszamy Cię do stworzenia Koła w zupełnie nowym zespole, w którym będziesz mógł dowiadywać się więcej na temat włoskiej kultury i nieustannie poszerzać swoje horyzonty – to bardzo ważne dla młodego italianisty!

Jeśli jesteś studentem ze starszego rocznika lub studiów magisterskich, na pewno znasz już nasze Koło i być może już z nim współpracowałeś. Stając się jego częścią, będziesz mógł uczynić je jeszcze lepszym, opierając się na swoich dotychczasowych obserwacjach i wprowadzić do jego tradycji coś, czego jeszcze nie było lub też kontynuować pewne przedsięwzięcia, które uważasz za ciekawe 😊.

Koło naukowe to nie tylko formalne sprawy, to także luźne spotkania w charakterze bardziej prywatnym – członkowie Koła mogą organizować wspólne wyjścia oraz np. wspólne seanse filmowe (do dyspozycji sala z projektorem).

Pamiętaj jednak, że SKN ItaliAMO zajmuje się także sprawami naukowymi i bierze czynny udział w życiu Italianistyki – nie może go zabraknąć na żadnym wydarzeniu, jesteśmy bardzo ważni! 😊

Możesz liczyć na to, że poprzedni zarząd Koła przekaże nowym członkom wszystkie istotne informacje organizacyjne.

Zachęcamy do wejścia na stronę ItaliAMO w celu zapoznania się z przedsięwzięciami, które zorganizowaliśmy: https://www.facebook.com/SKN.ItaliAMO/

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane do wstępnego zgłoszenia się do udziału w Kole.

Można zapisać się za pomocą formularza: https://forms.gle/DLVQaqkHsN9PRvs99 lub wysłać krótkiego maila na adres osoby zajmującej się rekrutacją: dominika.kobylska@filologia.uni.lodz.pl

Gdy zbierzemy zgłoszenia, zorganizujemy spotkanie w nowym gronie. Nareszcie, z zachowaniem środków ostrożności, po prostu się spotkacie, zapoznacie i porozmawiacie – zadziałajmy!

Zgłaszajcie się! Poprowadzimy Was dalej! Czekamy na zgłoszenia maksymalnie do 15 października.

Pozdrawiamy

SKN ItaliAMO