Maraton Pisania Listów Amnesty International

Jak co roku Dziennikarskie Koło Naukowe Uniwersytetu Łódzkiego organizuje na naszej uczelni Maraton Pisania Listów Amnesty International.

W ciągu ostatnich lat Maraton pomógł już wielu osobom. Każda z nich pragnęła naprawić rzeczywistość. Wskutek tego utraciły dobre imię, wolność, a nawet własne życie. Dlatego tak ważne jest, aby ich historia nie była tylko opowiedziana, ale również zrozumiana i skomentowana w najodleglejszych zakątkach świata, także w Polsce.

W czasach pandemii COVID-19 organizacja takiego wydarzenia jest nie lada wyzwaniem. Mimo to Dziennikarskie Koło Naukowe UŁ stara się kontynuować tradycję pisania listów i stoczyć kolejną walkę o uratowanie maratonowych bohaterów.

W tym roku są nimiL Bernardo Caal Xol, Zhang Zhan, Mohamed Baker, Wendy Galarza, Sphere Ngo, Janna Jihad, Imoleayo Michael, Rung Panusaya, Mikita Zalatarou, Ciham Al. Tegoroczni bohaterowie doświadczali i doświadczają ataków, bo starali się mówić o tym, co zdaniem przedstawicieli władzy jest niebezpieczne lub co jest współcześnie uważane za tabu – bezkarność, okrucieństwo, a nawet zobojętnienie.

W dniach 6-12 w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego można będzie znaleźć specjalną skrzynkę, do której można wrzucić listy.

Z zachowaniem reżimu sanitarnego członkowie Dziennikarskiego Koła Naukowego UŁ będą czekali
9 grudnia w godzinach 9:00-17:00 w strefie coworkingowej BUŁ. Na wszystkich zainteresowanych czekać będzie papier, długopisy i dawka informacji o tegorocznych bohaterach.

Więcej informacji: https://fb.me/e/32JDrdkSb