Łódź otwarta i przyjazna obywatelom Ukrainy – spotkanie informacyjne na Wydziale Filologicznym UŁ

Jak uzyskać dodatkowe świadczenia finansowe i opiekę medyczną? Do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc prawną? O czym pamiętać przy wynajmie mieszkania? Z inicjatywy Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego 22 kwietnia o godz. 14:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla obywateli Ukrainy. W jego trakcie urzędnicy i eksperci podzielą się wiedzą na temat najważniejszych kwestii nurtujących osoby z kraju naszego wschodniego sąsiada, którzy przybyli do Łodzi, uciekając przed wojną.

Spotkanie organizowane jest jako część projektu „Otwarta Łódź”, który od 2019 roku realizowany jest na Wydziale Filologicznym UŁ w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i programu operacyjnego „Wiedza – Edukacja – Rozwój”. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli już m.in. przedstawiciele władz uczelni, Urzędu Miasta Łodzi, Narodowego Funduszu Zdrowia, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Podążając za nazwą naszego projektu, chcemy pokazać obywatelom Ukrainy, jak przyjazna dla obcokrajowców jest Łódź. Podczas czterogodzinnego spotkania zamierzamy omówić wszystkie najważniejsze sprawy interesujące uchodźców z Ukrainy. Zaproszeni eksperci opowiedzą o tym, jakie kroki należy podjąć, by uzyskać dostęp do edukacji, świadczeń zdrowotnych, finansowych i pomocy prawnej. Porozmawiamy również o bezpieczeństwie w mieście i kwestiach związanych z wynajmem mieszkania – wyjaśnia dr Monika Kopytowska, koordynatorka projektu „Otwarta Łódź”.

Spotkanie zostanie zorganizowane w Auli A1 budynku Wydziału Filologicznego UŁ przy ul. Pomorskiej 171/173. Eksperci zaprezentują swoje wystąpienia w języku polskim, ale organizatorzy zapewnią zainteresowanym również tłumaczenie symultaniczne na język ukraiński. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty. Obywatele Ukrainy, którzy chcieliby poznać więcej szczegółów na temat tej inicjatywy, mogą kontaktować się z organizatorami spotkania drogą mailową, pisząc na adres: otwartalodz@uni.lodz.pl.

 

🇵🇱 Agenda spotkania
🇺🇦 ПОРЯДОК ДЕННИЙ

0