Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Migracje w słowiańskiej przestrzeni kulturowej”

Katedra Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytut Historyczny w Belgradzie mają zaszczyt zaprosić do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Migracje w słowiańskiej przestrzeni kulturowej”, która odbędzie się 6 maja 2022 roku.

Konferencja jest organizowana w związku z realizacją projektu naukowego „Kulturowe implikacje migracji Serbów we wczesnej dobie nowożytnej”. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele różnych dyscyplin nauk humanistycznych i społecznych pochodzący z 14 krajów i reprezentujący 27 jednostek naukowych. Wykład inauguracyjny wygłosi znany włoski slawista prof. Marcello Garzaniti (Uniwersytet Florencki).

Konferencja odbędzie się online na platformie MS Teams [LINK DO SPOTKANIA].

Program wydarzenia