Łódzki Piknik Różnorodności

Zapraszamy do udziału w Łódzkim Pikniku Różnorodności, który odbędzie się 22 maja w godzinach 15.00-20.00 w Parku Ocalałych (za budynkiem Centrum Dialogu).

Łódzki Piknik Różnorodności to możliwość poznania artystów i artystek z różnych stron świata, którzy i które mieszkają w Łodzi. Podczas imprezy odbędą się liczne warsztaty dla młodszych i starszych (m.in. warsztaty kuchni afrykańskiej, animacje cyrkowe, warsztaty tańca i śpiewu).

Łódzki Piknik Różnorodności – PROGRAM 2022

Na scenie usłyszymy muzykę pochodzącą z różnych kultur, między innymi żydowską, afrykańską, bałkańską, a także lokalną – łódzką/bałucką.

Zagrają:

Joe Darkelly z zespołem

Joe Darkelly to muzyk pochodzący z Kongo, od kilkunastu lat mieszkający w Polsce. Muzykę ma we krwi. Odnajduje się zarówno w klubowych brzmieniach, jak i w etnicznych instrumentalnych rytmach. Na pikniku zagra razem z afrykańskim składem przyjaciół i rodziny.

Yankel Band

Grupa YANKEL BAND powstała w 2000 roku, jest laureatem i uczestnikiem wielu ogólnopolskich festiwali jazzowych, bluesowych, a także etnicznych. Tworzy własną muzykę instrumentalną. W ich kompozycjach słychać klimaty muzyczne wyniesione z tradycji żydowskiej, cygańskiej i hiszpańskiej. Podstawą instrumentalną w kreowaniu brzmienia Yankel Band są skrzypce oraz gitary. Autorami kompozycji i aranżacji są Piotr Przybył i Krzysztof Kociszewski, ( więcej info na www.yankelband.com). Do projektu dołączył znakomity klarnecista Robert Stefański.

Samokhin Band

Samokhin Band to łódzki zespół grający kompilacje jazzu, funky, starego, dobrego rock’n’rolla oraz wschodniego folku. Grupa powstała w 2003 roku z inicjatywy 5 muzyków, którym przewodzi Paweł Samokhin- trębacz i wokalista. Zespół ten idealnie wpisuje się w specyfikę atmosfery jaka panuje w Łodzi, gdyż tę formacje tworzą Rosjanin, Polak, Niemiec, Ormianin oraz Polak żydowskiego pochodzenia. Pełny dialog pięciu kultur. Podczas pikniku skład zespołu poszerzy się o ukraińskich muzyków.

Elektryczny Węgorz

Elektryczny Węgorz to propagator muzycznego szaleństwa z Łodzi, wokalista, autor tekstów, producent muzyczny, realizator nagrań, wydawca, autor i współautor teledysków, okładek płyt oraz założyciel wytwórni Flota Label. Laureat nagrody Punkt dla Łodzi. W swoim dorobku ma jedenaście autorskich płyt, utwory na składankach oraz gościnne udziały w utworach takich wykonawców jak Łukasz z Bałut czy RSM. Od 2012 roku podczas występów towarzyszy mu Łukasz z Bałut – muzyk, animator kultury, podróżnik, fotograf i archiwista Bałut.

Łódzki Piknik Różnorodności jest organizowany przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego w ramach projektu Otwarta Łódź, Łódzkie Centrum Wydarzeń, Stowarzyszenie HaKoach oraz koalicję Łódź Różnorodności. Partnerem jest Fundacja Materia. Projekt pn. „Otwarta Łódź” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój; realizowany przez Uniwersytet Łódzki w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.