„From Stars to Starmakers…” – wykład dr. Milana Haina

Serdecznie zapraszamy na otwarty wykład dr Milana Haina z Wydziału Teatrologii i Filmoznawstwa z Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu.

Dr Milan Hain wygłosi prezentacje zatytułowaną „Od gwiazd do twórców gwiazd: David O. Selznick i produkcja gwiazd w systemie studyjnym ery Hollywood”.

Pierwsza część wykładu będzie wprowadzeniem do badań nad gwiazdami, a także do historycznego rozwoju systemu gwiazd w Hollywood. W drugiej części przedstawiona zostanie kariera producenta Davida O. Selznicka, z naciskiem na jego działalność w dziedzinie odkrywania i kształtowania gwiazd. Studia przypadków skupią się między innymi na Ingrid Bergman w jej hollywoodzkim debiucie lub wynajmowaniu przez Selznicka gwiazd kontraktowych do innych wytwórni.

Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godzinie 15.15 do sali 1.06 Wydziału Filologicznego. Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim.

Wydarzenie na Facebooku [link]