Pracownicy Wydziału Filologicznego UŁ odznaczeni podczas uroczystego Senatu UŁ

24 maja Uniwersytet Łódzki obchodził 77. rocznicę istnienia. Na uroczystym posiedzeniu Senatu w auli Wydziału Zarządzania wręczono odznaczenia państwowe i uczelniane. Wyróżnienia otrzymali również naukowcy z naszego Wydziału.

W gronie dziewięciu wybitnych pracowników naszej uczelni uhonorowanych medalami „Universitas Lodziensis Merentibus” (za szczególne zasługi dla Uniwersytetu Łódzkiego) znaleźli się: prof. dr hab. Małgorzata Leyko i prof. dr hab. Wiaczesław Nowikow.

Oprócz tego przyznano medale za długoletnią służbę kilkunastu innym pracownikom naszego Wydziału.

🥇 Złote medale za długoletnią służbę otrzymali:

• prof. dr hab. Jadwiga Czerwińska
  • prof. dr hab. Mieczysław Gajos
  • dr Lidia Ignaczak
  • prof. UŁ dr hab. Irena Jaros
  • prof. UŁ dr hab. Stanisława Kurek vel. Kokocińska
  • prof. UŁ dr hab. Witold Pietrzak
  • prof. dr hab. Anna Warda

🥈 Srebrne medale za długoletnią służbę otrzymali:

• prof. UŁ dr hab. Kacper Bartczak
  • prof. dr hab. Piotr Cap
  • dr Zofia Władyka-Łuczak

🥉 Brązowe medale za długoletnią służbę otrzymali:

• dr Joanna Bachura-Wojtasik
  • dr Anna Barańska-Szmitko
  • dr Bartłomiej Cieśla
  • dr Anita Filipczak-Białkowska
  • prof. UŁ dr hab. Agnieszka Wierzbicka
  • dr Ewelina Zając

Wyróżnienia zostały nadane w roku 2021.

Podczas wydarzenia uhonorowano również firmę Infosys Poland medalem „Universitatis Lodziensis Amico (Przyjaciel UŁ)”, który został przyznany przez władzę uczelni na wniosek Rady Biznesu i Pracodawców Wydziału Filologicznego UŁ.

Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym!

Na zdjęciu powyżej część z grupy wyróżnionych pracowników naukowych naszego Wydziału. Pełna fotorelacja z wydarzenia jest dostępna na koncie UŁ w serwisie Flickr.