Akademia Młodego Ekonomisty na Wydziale Zarządzania

7 lutego br. ruszyły zapisy na kolejną edycję Akademii Młodego Ekonomisty. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się w siedzibie Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Akademia Młodego Ekonomisty to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej organizowany od prawie dziewięciu lat. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży i zachęcanie jej do bliższego zainteresowania się zagadnieniami ekonomicznymi. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

Łódzkie zajęcia w ramach Akademii Młodego Ekonomisty odbywają się na Wydziale Zarządzania UŁ przy ul. Matejki 22/26. Semestr zajęć składa się z sześciu spotkań, z których każde trwa dwie godziny lekcyjne. Spotkania AME mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment (nauka poprzez zabawę). W nadchodzącej edycji przewidziano zajęcia z zakresu zarządzania czasem własnym, zwycięskich strategii przedsiębiorstw, marketingu internetowego, analizy finansowej  projektu oraz systemów podatkowych w gospodarce.

Akademicki charakter nadaje projektowi nie tylko fakt, że zajęcia odbywają się w publicznych uczelniach, ale także to, że każdy młody student otrzymuje indeks, w którym jest odnotowywana jego obecność na wykładach. Uczestnicy, którzy na ostatnich zajęciach przystąpią do rozwiązywania testu wiedzy ekonomicznej, mają szanse na zdobycie atrakcyjnych nagród i otrzymanie dyplomu laureata AME. Zaliczenie semestru uzyskują wszyscy studenci, który wezmą udział w co najmniej czterech spotkaniach. Dodatkową wartością projektu są równoległe zajęcia dla rodziców i opiekunów młodzieży. Ich tematyka dotyczy w dużej mierze wychowania i kształtowania kompetencji społecznych oraz postaw przedsiębiorczych u młodzieży.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu Akademii Młodego Ekonomisty, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie www.gimversity.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Koordynator projektu w Łodzi
Aleksandra Lizińczyk