17. edycja Nagród Naukowych POLITYKI – szansa dla młodych naukowców

Wystartowała 17. edycja programu stypendialnego dla młodych naukowców – Nagród Naukowych POLITYKI.

Do 18 czerwca 2017 r. na stronie www.polityka.pl/stypendia dostępny jest formularz zgłoszeniowy, którego wypełnienie jest warunkiem przystąpienia do konkursu o 5 stypendiów po 20 tys. zł oraz 10 nagród finałowych. Piętnastu finalistów zostanie ogłoszonych na łamach POLITYKI 13 września, zaś nazwiska pięciu stypendystów trafią do publicznej wiadomości w październiku.

Fundacja Tygodnika POLITYKA prowadzi akcję stypendialną skierowaną do młodych zdolnych ludzi nauki od 2001 roku. Przyznając Nagrody Naukowe, chce wyławiać i eksponować tych, którzy są w awangardzie myśli, badań, intelektualnych poszukiwań, popularyzować to, co robią i promować ich dokonania, jako wzorce kariery zawodowej. Co roku ubiega się o nie kilkuset kandydatów w dziedzinie nauk humanistycznych, ścisłych, społecznych, nauk o życiu i nauk technicznych.

W ciągu szesnastu lat trwania akcji dzięki pomocy partnerów finansowych oraz czytelników tygodnika POLITYKA, którzy wpłacali na akcję 1% podatku, Fundacja wsparła 272 naukowców kwotą ponad 6 mln 112 tys. zł.

Regulamin, składy kapituł oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na naszej stronie www.polityka.pl/stypendia

polityka_2

Wiadomość wygasa dnia: 2017-06-19

0