Konferencja „Translatoryka i translacje. TiT IV: Przekład w XXI wieku: wyzwania, możliwości, trendy”

22 i 23 września na Wydziale Filologicznym odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa Translatoryka i Translacje IV „Przekład w XXI wieku: wyzwania, możliwości, trendy”, współorganizowana przez Zakład Italianistyki, studenckie koła naukowe ItaliAMO i GIROL’AMO, Polskie Towarzystwo Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych, Stowarzyszenie Italianistów Polskich oraz wydawnictwo Lingea.

Referaty wygłosi ponad 30 prelegentów z różnych ośrodków naukowych oraz przedstawiciele stowarzyszeń tłumaczy. Nasi goście to specjaliści w zakresie przekładu z różnych języków: włoskiego, angielskiego, francuskiego, niemieckiego czy serbskiego. Będą dzielić się swoją wiedzą teoretyczną i praktycznymi doświadczeniami w tłumaczeniu ustnym i pisemnym, specjalistycznym i artystycznym. Szczególnie zapraszamy do udziału w wyjątkowej debacie na temat przyszłości zawodu tłumacza w Polsce, która odbędzie się w sobotę w auli A3 o godz. 12.30.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się tutaj.