Wykłady dla doktorantów w Łódzkim Towarzystwie Naukowym

Wykłady profesorów – członków Łódzkiego Towarzystwa Naukowego
dla doktorantów łódzkich uczelni w roku akademickim 2017/2018
z cyklu: „ Współczesny świat i jego poznanie – rezultaty badań łódzkich naukowców”
IX. edycja pt. „Nauka wobec zagrożeń współczesnego świata”

Łódzkie Towarzystwo Naukowe (ŁTN), realizując swe zadania statutowe, promocji nauki i osiągnięć badawczych, od blisko dziesięciu lat kontynuuje inicjatywę włączenia się w proces kształcenia kadr na poziomie doktorskim. Proponujemy studentom – doktorantom łódzkich uczelni – uczestnictwo w cyklu dziesięciu wykładów, zintegrowanych z programem kształcenia na swojej uczelni, w ramach wykładów do wyboru na studiach doktoranckich. Wykłady prowadzą łódzcy naukowcy – członkowie Łódzkiego Towarzystwa Naukowego. W każdym cyklu wykładów podejmowane są wiążące i najbardziej aktualne zagadnienia współczesnego świata, stanowiące wyposażenie intelektualne każdego słuchacza aspirującego do stopnia doktora. Tematykę opisują najlepiej następujące pojęcia kluczowe: „wiedza” – „nauka” – „wykształcenie” – „inteligencja”. Szczególnymi zaletami wykładów są:
– wysoki poziom popularyzacji wiedzy naukowej (specjalistycznej) przekazywanej doktorantom, w większości nie będącym specjalistami w danej dziedzinie;
– wyraźne podkreślanie wymiaru aplikacyjnego prezentowanych rezultatów badań naukowych.

Organizacja i forma zajęć
W roku akademickim 2017/2018 realizowany będzie IX cykl wykładów pn. „Nauka wobec zagrożeń współczesnego świata”. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu, w czwartki w godz. 16:00–19:00 w siedzibie Łódzkiego Towarzystwa Naukowego, ul. M. Skłodowskiej-Curie 11. Obejmować będą wykład, dyskusję i spotkanie z profesorem, prowadzącym wykład. Rozpoczęcie 9 listopada 2017 o godz. 16:00.

Zgłoszenie uczestnictwa
Zgłoszenia za pomocą formularza, który dostępny jest u kierowników studiów doktoranckich oraz na stronie www.ltn.lodz.pl. Formularz prosimy przesłać tradycyjną pocztą lub e-mailem na adres biuro@ltn.lodz.pl bezpośrednio lub za pośrednictwem kierownika studiów doktoranckich na danym kierunku/ wydziale lub złożyć w sekretariacie Łódzkiego Towarzystwa Naukowego (ul. M. Skłodowskiej-Curie 11 w godz. 8:30-15:30)

Potwierdzenie uczestnictwa
Na podstawie obecności (co najmniej 70%) na wykładach Łódzkie Towarzystwo Naukowe będzie potwierdzać wysłuchanie cyklu 30 godzin zajęć. Stosowne zaświadczenie student będzie mógł przedstawić kierownikowi studiów doktoranckich na swej uczelni / wydziale w celu otrzymania zaliczenia tych zajęć.
Termin zgłoszeń: do 13. października 2017 roku.

Do pobrania:

harmonogram wykładów