Koła naukowe

Każdy student Uniwersytetu Łódzkiego może dołączyć do Studenckich Kół Naukowych działających przy wydziałach.

SKN-y to organizacje studenckie zarejestrowane na uczelni, których celem jest działalność naukowa i rozwój kompetencji aktywnych studentów. Na Wydziale Filologicznym funkcjonuje aż 40 kół naukowych!

    Reprezentant Wydziału Filologicznego w Radzie Kół Naukowych UŁ:
    Marta Elżbieta Trębska (metrebska@gmail.com)

     
    Katedra Informatologii i Bibliologii


    Koło Naukowe Bibliotekoznawców
    Opiekun:
    mgr Michał Żytomirski
    michal.zytomirski@gmail.com
    www.facebook.com/pg/Koło-Naukowe-Bibliotekoznawców-Uniwersytetu-Łódzkiego-264280460320563/

    Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej


    Radioznawcze Koło Naukowe
    Opiekun:
    dr Joanna Bachura-Wojtasik
    joanna.bachura@gmail.com
    http://facebook.com/radioznawcy

     

    Studencko-Doktoranckie Dziennikarskie Koło Naukowe
    Opiekun:
    dr Paulina Czarnek-Wnuk
    paulina.czarnek@uni.lodz.pl
    www.facebook.com/dziennikarze.lodz/

     

    Koło Naukowe Dziennikarstwa Sportowego
    Opiekun:
    dr Rafał Siekiera
    rafal.siekiera@uni.lodz.pl
    www.facebook.com/kolosportu/

     

    Stereofoniczna Pralka od Kręcenia Obrazu
    Opiekun:
    prof. dr hab. Grażyna Habrajska
    grazyna.h@hotmail.com

     

    Koło Krytyków Filmowych UŁ
    Opiekun:
    dr Bogumiła Fiołek-Lubczyńska
    bogumilafl@gmail.com
    www.facebook.com/KrytycyFilmowiUL/

     

    Studenckie Koło Krytyki Muzycznej
    Opiekun:
    dr Krzysztof Grzegorzewski
    krzysztof.grzegorzewski@uni.lodz.pl

    Instytut Romanistyki


    Studenckie Koło Naukowe Italianistów „ItaliAMO”
    Opiekun:
    dr hab. prof. UŁ Artur Gałkowski
    artur.galkowski@uni.lodz.pl
    www.facebook.com/SKN.ItaliAMO

     

    Koło Naukowe Romanistów
    Opiekun:
    dr Sebastian Zacharow
    sebastian.zacharow@uni.lodz.pl

     

    Studenckie Koło Translatoryczne GIROL’AMO
    Opiekun:
    dr Łukasz Berezowski
    lberezowski@wp.eu

     

    Językoznawczo-Przekładowe Studenckie Koło Naukowe Romanistów „Note du treaducteur”
    Opiekun:
    dr hab. Magdalena Szeflińska-Baran
    magdalena.szeflinska@uni.lodz.pl

     

    Koło Naukowe Młodych Neologów „Je tchatche”
    Opiekun:
    dr Andrzej Napieralski
    napieralski.a@op.pl

    Katedra Filologii Hiszpańskiej


    Koło Naukowe Tertulia
    Opiekun:
    dr Maria Judyta Woźniak
    m.j.wozniak@uni.lodz.pl

    Katedra Filologii Słowiańskiej


    Koło Naukowe Slawistów
    Opiekun:
    dr Anetta Buras-Marciniak
    anetabur@gmail.com
    www.facebook.com/knscyrylmetodylodz/

    Katedra Filologii Klasycznej


    Koło Młodych Klasyków
    Opiekun:
    dr hab. prof. UŁ Zbigniew Danek
    zbigdan@uni.lodz.pl
    www.facebook.com/kolomlodychklasykow/

     

    Koło Naukowe Antycznej Translatoryki
    Opiekun:
    dr hab. Idaliana Kaczor
    idaliana.kaczor@uni.lodz.pl
    www.facebook.com/Ko%C5%82o-Antycznej-Translatoryki-U%C5%81-607234542697294/

    Instytut Filologii Polskiej i Logopedii


    Dialektologiczne Koło Naukowe
    Opiekun:
    dr hab. Katarzyna Sicińska
    katarzyna.sicinska@uni.lodz.pl
    www.facebook.com/dkn.uni.lodz/

     

    Studencko-Doktoranckie Logopedyczne Koło Naukowe
    Opiekun:
    dr hab. Renata Marciniak-Firadza
    renata.marciniak7@wp.pl
    www.facebook.com/kolologopedyczne/

     

    Koło Naukowe Językoznawców
    Opiekunowie:
    dr Katarzyna Burska
    katarzyna.burska@uni.lodz.pl
    dr Bartłomiej Cieśla
    bartlomiej.ciesla@uni.lodz.pl
    www.facebook.com/knjul/

     

    Koło Glottodydaktyków
    Opiekun:
    dr Michalina Biernacka
    michalina.biernacka@uni.lodz.pl
    www.facebook.com/Ko%C5%82o-Naukowe-Glottodydaktyk%C3%B3w-194632650870368/

     

    Koło Naukowe „wKoło Języka”
    Opiekunowie:
    dr hab. Magdalena Pietrzak
    magdalena.pietrzak@uni.lodz.pl
    dr hab. prof. nadzw. UŁ Rafał Zarębski
    rafal.zarebski@uni.lodz.pl
    www.facebook.com/pg/Koło-Naukowe-wkoło-Języka-436522256738642/

     

    Studenckie Koło Naukowe Mitokrytyków
    Opiekun:
    dr hab. Marzena Karwowska
    marzenakarwowska@poczta.onet.pl

     

    Koło Naukowe Kultury i Literatury Staropolskiej
    Opiekun:
    dr hab. prof. UŁ Michał Kuran
    michal.kuran@uni.lodz.pl

     

    Interdyscyplinarne Doktoranckie Koło Badań nad Wolnością Słowa
    Opiekun:
    dr hab. prof. UŁ Marzena Woźniak-Łabieniec
    marzena.wozniak@uni.lodz.pl

     

    Koło Naukowe Miłośników Oświecenia
    Opiekun:
    dr hab. Agnieszka Kobrzycka
    amkobrzycka@gmail.com

     

    Koło Sympatyków Dydaktyki Polonistycznej
    Opiekun:
    dr Małgorzata Gajak-Toczek
    mgajaktoczek@o2.pl
    www.facebook.com/kolodydaktykow/

     

    Koło Naukowe Edytorów
    Opiekun:
    dr Mateusz Poradecki
    mateusz.poradecki@uni.lodz.pl
    www.facebook.com/KoloNaukoweEdytorow/

    Instytut Rusycystyki


    Koło Naukowe Młodych Rusycystów
    Opiekun:
    dr Ełona Curkan-Dróżka
    elona.curkan@uni.lodz.pl
    www.facebook.com/rusycysci/

     

    Językoznawcze Koło Naukowe Rusycystów
    Opiekun:
    dr Elena Nevzorova-Kmech
    elena.nevzorova@uni.lodz.pl

    Instytut Filologii Germańskiej


    Koło Naukowe Germanistów ”Mehr Licht”
    Opiekunowie:
    dr Tomasz Ososiński
    tomasz.ososinski@uni.lodz.pl
    dr Krzysztof Sakowski
    krzysztof.sakowski@uni.lodz.pl
    www.facebook.com/kngmehrlicht/

    Instytut Kultury Współczesnej


    Koło Naukowe Antropologów Literatury
    Opiekun:
    dr hab. Mariusz Gołąb
    mariusz.golab@uni.lodz.pl
    www.facebook.com/anthropologos/

     

    Studenckie Koło Naukowe Teatrologów UŁ
    Opiekunowie:
    dr Monika Wąsik
    monika.wasik@poczta.fm
    dr Piotr Olkusz
    piotr.olkusz@uni.lodz.pl
    www.facebook.com/Studenckie-Ko%C5%82o-Naukowe-Teatrolog%C3%B3w-U%C5%81-114526428622544/

     

    Koło Naukowe Filmoznawców
    Opiekun:
    dr Krzysztof Jajko
    krzysztof.jajko@uni.lodz.pl
    www.facebook.com/filmoznawczo/

     

    Koło Badaczy Popkultury „PULP”
    Opiekun:
    dr Michał Pabiś-Orzeszyna
    michalpabis@gmail.com
    www.facebook.com/kbppulp/

     

    Koło Naukowe „Badaczy Gier”
    Opiekun:
    dr Katarzyna Prajzner
    katarzyna.prajzner@uni.lodz.pl
    www.facebook.com/knbgul/

     

    Studenckie Koło Naukowe Badaczy Nowych Mediów
    Opiekun:
    dr Dagmara Rode
    dagmara.rode@gmail.com

    Instytut Anglistyki


    Koło im. Geoffreya Chaucera
    Opiekun:
    dr Piotr Spyra
    piotr.spyra@uni.lodz.pl
    www.facebook.com/gcssociety

     

    Koło Naukowe Young Researcher’s Society „Filmspotting”
    Opiekun:
    dr Tomasz Dobrogoszcz
    dobrogoszcz@gmail.com

     

    Koło Naukowe Virginia Woolf’s Students’ Academic Society
    Opiekun:
    dr hab. Katarzyna Ostalska
    katarzyna.ostalska@uni.lodz.pl

     

    Koło Naukowe Doctoral Linguistics Society
    Opiekun:
    dr Anna Cichosz
    a.cichosz@gmail.com