Psia Kość! Zbieramy dary dla zwierzaków w listopadzie

Po raz dziesiąty w ramach akcji Psia Kość zbieramy dary dla Schroniska dla zwierząt w Łodzi. Co jest potrzebne? Przede wszystkim karma, zwłaszcza ta specjalistyczna, a także koce i ręczniki. Tym razem zbiórka będzie trwała 2 tygodnie, do połowy listopada.

Do 22 listopada oznakowane pudła na dary ustawione będą w ponad 20 miejscach na Uczelni.  Znaleźć je będzie można na wszystkich wydziałach UŁ, w Bibliotece UŁ, w X Domu Studenckim i w Rektoracie. Do zbiórki jak co roku włącza się też Przedszkole UŁ, Publiczne Liceum UŁ, a także w British International School of the University of Lodz.

Zwierzaki najbardziej potrzebują dobrej karmy, zwłaszcza tej specjalistycznej. Przydadzą się także koce i ręczniki. Schronisko nie przyjmuje natomiast kołder, poduszek, materacy, gąbek, dywanów, wykładzin, śpiworów czy odzieży.

Uniwersytet Łódzki, jako uczelnia odpowiedzialna społecznie, wspiera czworonogi od wielu lat. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu członków naszej społeczności, przez 9 edycji Psiej Kości zebraliśmy ponad 3,5 tony karmy, a także akcesoria potrzebne psom i kotom. Dodatkowo w czerwcu 2019 r. odbyła się edycja specjalna akcji, mająca na celu edukowanie i uświadamianie w zakresie adopcji bezdomnych zwierząt, odczarowanie mitów na jej temat i przedstawienie różnych form pomocy zwierzakom. Zorganizowaliśmy więc spotkanie z przedstawicielami Schroniska dla zwierząt w Łodzi, Załogi Bulldoga i Fundacji Kocia Mama, w ramach którego rozmawialiśmy o sytuacji zwierząt w schroniskach i adopcji. Nasza studentka specjalizująca się w dogoterapii, opowiedziała o wpływie psów na redukcję stresu u ludzi. W 2020 r. do naszej akcji dołączyła Politechnika Łódzka, która zebrała prawie 100 kg karmy. Bardzo nas cieszy, że ta inicjatywa się rozwija.
 
Dołącz do Psiej Kości i pomóż zwierzakom w potrzebie!

Fotorelacja z finału IX edycji akcji Psia Kość 2019 r.
Relacja video z finału IX edycji akcji Psia Kość w 2019 r.

Materiał: Centrum Promocji UŁ

0