Studia I i II stopnia
Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów odbywa się poprzez system
Internetowej Rejestracji Kandydatów UŁ dostępny pod adresem
https://rekrutacja.uni.lodz.pl
Nowy kierunek w ofercie Wydziału – informatologia z biznesowym językiem angielskim (studia stacjonarne II stopnia)
Odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące rekrutacji na studia
- Gdzie znajdę odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące internetowej rekrutacji na studia na Uniwersytecie Łódzkim?
- Gdzie mogę znaleźć informację nt. progów punktowych na poszczególnych kierunkach z poprzedniego roku?
Informacje na temat progów punktowych z poprzednich lat na kierunki Wydziału Filologicznego UŁ nie są publicznie dostępne. Chcemy, aby kandydaci przy wyborze kierunku studiów kierowali się swoimi zainteresowaniami, a nie suchą statystyką. Progi punktowe z poprzednich lat nie mają przełożenia na aktualną rekrutację i bardzo często mogą wprowadzać w błąd potencjalnego kandydata. Przy aktualnej rekrutacji na dany kierunek należy bowiem uwzględniać poziom trudności egzaminu maturalnego w danym roku oraz ewentualne zmiany przedmiotów kwalifikacyjnych dla poszczególnych kierunków.
- W którym miejscu i kiedy mogę sprawdzić wyniki rekrutacji?
Wyniki rekrutacji wyświetlą się kandydatowi na jego indywidualnym koncie rekrutacyjnym w
serwisie rekrutacyjnym (w punkcie: wyniki rekrutacji) po ich opublikowaniu przez komisje rekrutacyjne. Publikacja wyników nastąpi do 17 lipca 2018 r.
- W serwisie rekrutacyjnym mój status został oznaczony jako „zakwalifikowany”, jednak uplasowałem się na miejscu, które jest poza limitem miejsc na danym kierunku wskazywanym przy rekrutacji. Czy dostałam/-em się zatem na studia?
Tak, status „zakwalifikowany” oznacza przyjęcie na studia pod warunkiem, że kandydat dostarczy w terminie na uczelnię wszystkie niezbędne dokumenty wymagane przy rekrutacji na dany kierunek. Rozbieżność między liczbą zakwalifikowanych kandydatów a deklarowanym wcześniej limitem miejsc wynika z faktu, że kandydaci aplikują najczęściej na więcej niż jeden kierunek i dopiero po poznaniu wyników rekrutacji decydują się na wybór konkretnego kierunku studiów kosztem innego. Ostateczna liczba przyjętych studentów na dany kierunek powinna być zatem zbliżona do limitu miejsc wskazywanego przy rekrutacji.
- Serwis rekrutacyjny informuje mnie, że zostałam/-em zakwalifikowana/-y na wybrany kierunek studiów. Gdzie muszę teraz złożyć dokumenty? Skąd mogę uzyskać informację na ten temat?
Wykaz niezbędnych dokumentów zamieszczony jest w serwisie rekrutacyjnym w menu: POMOC – Rekrutacja. Dodatkowe dokumenty wymienione są przy poszczególnych kierunkach/specjalnościach. Terminy składania dokumentów na studia stacjonarne i niestacjonarne podane są w „Dodatkowych informacjach” przy poszczególnych kierunkach/specjalnościach.
- Czy mogę donieść dokumenty wymagane przy rekrutacji na dany kierunek bez potwierdzenia zaksięgowania wpłaty za opłatę rekrutacyjną?
Osoby, które nie uiściły opłaty rekrutacyjnej w terminie, nie podlegają procesowi kwalifikacji na studia. Warunkiem rozpatrzenia Państwa kandydatury na studia jest zaksięgowana opłata rekrutacyjna.
Jeśli opłata za postępowanie rekrutacyjne została zaksięgowana i jest to widoczne na profilu kandydata, nie ma konieczności donoszenia jej potwierdzenia w momencie składania dokumentów.
- Dokonałam/-em, opłaty za legitymację przelewem bankowym. Czy w serwisie rekrutacyjnym otrzymam potwierdzenie przyjęcia opłaty?
Nie. Opłata za legitymację wpływa na inne konto, które nie jest bezpośrednio powiązane z profilem kandydata w serwisie rekrutacyjnym.
- Nie zostałam/-em zakwalifikowana/-y na studia, którymi byłam/-em zainteresowana/-y. Czy jest jeszcze szansa na dodatkową rekrutację na tym kierunku?
Zachęcamy do śledzenia
serwisu rekrutacyjnego, w którym na bieżąco w kolejnych tygodniach podawane są informacje nt. kierunków studiów objętych dodatkowym naborem.
- Czy obowiązuje lista rezerwowa na poszczególnych kierunkach? Na jakiej zasadzie działa?
W procesie rekrutacji nie tworzymy list rezerwowych. Powszechną praktyką jest, że w przypadku wolnych miejsc na poszczególnych kierunkach rozszerzamy rankingi, tzn. zwiększamy liczbę osób kwalifikowanych do przyjęcia na studia, o czym informują sekretarze wydziałowej komisji rekrutacyjnej (telefonicznie bądź mailowo).
- Spóźniłam/-em się z opłatą za legitymację. Czy oznacza to, że nie zostanę przyjęta/-y na studia?
Nie. Brak opłaty za legitymację skutkuje jedynie niewydaniem dokumentu.
- Gdzie odbywają się zajęcia na kierunkach z oferty Wydziału Filologicznego UŁ?
Zajęcia odbywają się w budynku Wydziału Filologicznego UŁ przy ul. Pomorskiej 171/173. Wyjątek stanowią zajęcia z wychowania fizycznego, które prowadzone są na terenie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ przy ul. Styrskiej 5 (w bezpośrednim sąsiedztwie Wydziału Filologicznego UŁ).
- Właśnie dostałam/-em się na studia. W jaki sposób mogę uzyskać miejsce w akademiku?
- Mam inne pytania dotyczące rekrutacji na studia na Wydziale Filologicznym UŁ. Z kim mogę się skontaktować?
Dane kontaktowe do osoby zajmującej się rekrutacją na Wydziale Filologicznym:
Katarzyna Pawłowska
e-mail:
rekrutacja-filologia@uni.lodz.pl
tel. 42 664 52 16
Telefony kontaktowe do sekretarzy komisji rekrutacyjnych:
42 635 68 96, 42 235 01 60, 42 235 01 61