Nominacja czeskiej agencji rządowej dla dr. J. Byčkova

Pod koniec marca br. w stolicy Republiki Czeskiej odbyła się gala wręczenia nominacji oraz nagród przyznawanych przez czeską agencję rządową Dům zahraniční spolupráce (Czech National Agency for International Education and Research) za najlepsze projekty w zakresie współpracy międzynarodowej w roku 2023.

dr Jiří Byčkov

Wśród nominowanych do nagrody znalazł się lektor języka czeskiego w Katedrze Filologii Słowiańskiej UŁ dr Jiří Byčkov. Pan Doktor otrzymał nominację w kategorii „Inkluze a Diverzita” za realizowany wraz ze studentami łódzkiej slawistyki i we współpracy ze szkołami w Zelowie i okolicach projekt pt. „Čeština nově a hravě aneb lektorát (se) učí v Zelově”. W tym roku do konkursu DZS zgłoszono 140 różnorodnych projektów, nominację do nagrody w kilku kategoriach uzyskało 36.

Serdecznie gratulujemy Panu Doktorowi, naszym studentom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tych działań!

Więcej informacji o tym projekcie można znaleźć na stronie internetowej Katedry FIlologii Słowiańskiej: