Wizyta prof. Goździa-Roszkowskiego na Uniwersytecie w Zagrzebiu

W minionym tygodniu Wydział Prawa Uniwersytetu w Zagrzebiu odwiedził profesor Stanisław Goźdź-Roszkowski (Katedra Języków Specjalistycznych i Komunikacji Międzykulturowej UŁ). Wizyta została zorganizowana w ramach działań programowych sieci UNIC i była okazją do dyskusji na temat wspólnych projektów naukowych oraz dydaktycznych.

Pobyt w Chorwacji rozpoczął się od spotkania z prof. Iris Goldner Lang, prodziekan Uniwersytetu w Zagrzebiu ds. współpracy międzynarodowej i międzyinstytucjonalnej oraz zarządzania jakością. Dyskutowano o rozszerzeniu umowy o współpracy na dziedzinę lingwistyki prawniczej oraz organizacji wspólnego programu w ramach projektu UNIC.

Prof. Stanisław Goźdź-Roszkowski wygłosił w Zagrzebiu również dwa wykłady, które spotkały się z dużym zainteresowaniem miejscowych studentów. Pierwszy pod nazwą Phraseology in Legal Contexts: Approaches and Applications odbył się na Wydziale Filozoficznym 9 kwietnia, zaś drugi, zatytułowany The Linguist as Expert Witness, 2 dni później na miejscowym Wydziale Prawa.