Zmiana harmonogramu Budżetu Obywatelskiego „wspUŁrządzimy”

W dniu 15 kwietnia br. Komisja dokonała weryfikacji formalnej i merytorycznej złożonych wniosków. Z uwagi na ich liczbę, różnorodność i złożoność tematyki, harmonogram Budżetu Obywatelskiego „wspUŁrządzimy” zostanie zmodyfikowany. Wnioskodawcy zostaną powiadomieni o szczegółowych rekomendacjach Komisji.

Budżet obywatelski ze względu na swój partycypacyjny charakter jest jednym z narzędzi wzmacniania zaangażowania, poczucia sprawności i rozwoju Uniwersytetu Łódzkiego. Dzięki niemu nasza społeczność studencka i doktorancka ma realny wpływ na rozwój uczelni i jej działalność.

Dr hab. Robert Zakrzewski, prof. UŁ – Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia

Bardzo dziękuję wszystkim autorom projektów oraz studentom i doktorantom za aktywny udział w promowaniu inicjatyw angażujących społeczność Uniwersytetu Łódzkiego.

Inicjatywy i przedsięwzięcia w ramach „wspUŁrządzimy” mogły zgłaszać do 26 marca br. wszystkie osoby posiadające status studenta lub doktoranta UŁ. Wnioskować można było zarówno indywidualnie, jak i zespołowo, w tym także w zespołach mieszanych tzn. studencko-doktoranckich. Maksymalna wysokość kosztów jednego projektu nie mogła przekraczać 30% ogólnej kwoty budżetu ustalonej na dany rok kalendarzowy (w tym roku całościowy budżet obywatelski UŁ to 300 000 zł.).

Więcej o budżecie obywatelskim można przeczytać na stronie UniLodz – harmonogram zostanie wkrótce zaktualizowany.

Materiał: Centrum Obsługi Spraw Społecznych i Socjalnych Studentów i Doktorantów UŁ
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ
Zdjęcie: Bartosz Kałużny, Centrum Komunikacji i PR UŁ