Umiejętności cyfrowe nastolatków - spotkanie z prof. Jackiem Pyżalskim

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Czas: 07 marca 2024 (czwartek) 13:30 - 15:00

Koło Sympatyków Dydaktyki Polonistycznej działające przy Zakładzie Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej UŁ zaprasza na spotkanie z prof. Jackiem Pyżalskim, który opowie o umiejętnościach cyfrowych nastolatków.

Nasz gośc poruszy kwestie relacji i zanurzenia współczesnego człowieka w cyberprzestrzeni. Czy zawsze używamy sieci tak jak chcemy? Czy jesteśmy świadomymi nadawcami i odbiorcami komunikatów internetowych? Czy wirtualna rzeczywistość zastąpi nam świat realny? Czy mamy świadomość mechanizmów manipulacji? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskają uczestnicy w trakcie spotkania. Zapraszamy 7 marca (czwartek) o godz. 13:30 do auli A2.

Plakat zapowiadający wydarzenie

O prelegencie:

Prof. Jacek Pyżalski jest pracownikiem Wydziału Studiów Edukacyjnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Naukowo zajmuje się problematyką nowych mediów (głównie internetu) jako ważnego czynnika socjalizacyjnego młodych ludzi, a także narzędzia zarówno konstruktywnych, jak i dysfunkcjonalnych zachowań (np. cyberprzemoc).

Spotkanie poprowadzi dr hab. prof. UŁ Małgorzata Gajak-Toczek

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź