Portugalia bez tajemnic – pierwsze wydziałowe spotkanie portugalistów

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Czas: 14 maja 2024 (wtorek) 15:30 - 17:00

Intryguje Cię Portugalia i chcesz wiedzieć o niej więcej? Czym są płytki azulejos? Jak Portugalczycy produkują korek? I czemu tak lubią jeść dorsza? A może posłuchamy muzyki fado? Wraz ze studentami Zakładu Italianistyki zapraszamy na spotkanie kulturowe na temat współczesnej Portugalii.

5 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Języka Portugalskiego. Na naszym Wydziale mamy wielu studentów, których interesuje kultura krajów z Półwyspu Iberyjskiego, stąd pomysł, by niedawne święto uczcić w wyjątkowy sposób – poprzez organizację tematycznego wydarzenia. Spotkanie przyjmie formę warsztatów połączonych z wykładem. Porozmawiamy o języku portugalskim oraz o tym, jak wygląda życie mieszkańców Lizbony czy Porto

– tłumaczy mgr Monika Orczyk, pomysłodawczyni i główna organizatorka eventu.

Pierwsze wydziałowe spotkanie portugalistów odbędzie się 14 maja (wtorek) o godz. 15:30 w sali 0.43. Na wydarzenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Elementy warsztatowe i prezentacja prowadzone będą w języku polskim.

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 14 maja 2024 (wtorek) 15:30 - 17:00