Celem projektu jest opracowanie zestawu procedur, które po raz pierwszy pozwolą na pełną, systematyczną i powtarzalną interpretację argumentacji niewerbalnej. Powinno to obejmować identyfikację, klasyfikację i ocenę argumentów. Źródłem multimodalnych argumentów wykorzystanych w badaniu będą memy internetowe. Są one niedostatecznie zbadaną, szybko rozwijającą się i coraz ważniejszą formą komunikacji, a w szczególności perswazji. Projekt będzie miał na celu zrozumienie roli memów internetowych w argumentacji poprzez rozważenie związków między treścią wnioskowania, trybami i cechami retorycznymi, które wykorzystują.
Projekt pozwoli na zbudowanie silnego i trwałego zespołu badawczego w dziedzinie argumentacji, retoryki i komunikacji multimodalnej. Co najważniejsze, finansowanie pomoże rozwijać kariery młodych naukowców i pozwoli nam odgrywać pełną rolę jako międzynarodowy ośrodek badawczy wpływający na rozwój naszej dziedziny
— mówi kierownik projektu dr hab. Martin Hinton
Projekt rozpoczyna się od przeglądu aktualnego stanu wiedzy na temat argumentacji multimodalnej, czerpiąc spostrzeżenia od szerokiego grona badaczy. Prace te są następnie wykorzystywane do opracowania solidnych zasad teoretycznych, które mogą stanowić podstawę do projektowania systematycznych, powtarzalnych procedur identyfikacji, klasyfikacji i oceny argumentów multimodalnych. Zbudowany zostanie korpus memów internetowych, na którym testowana będzie skuteczność i zakres procedur. Wyniki testów doprowadzą do ulepszenia modeli proceduralnych i ostatecznego ustanowienia pełnej, elastycznej i przyjaznej dla użytkownika PRIMA.