Wydział Filologiczny poszukuje stypendysty/studenta do pracy w projekcie OPUS NCN

Przedmiotem ogłoszenia jest uczestnictwo w pracach zespołu realizującego projekt „Placebo i nocebo dla tłumaczy: model poznania antycypacyjnego w produkcji przekładu”.

Projekt ma na celu empiryczne zbadanie i zrozumienie roli oczekiwań w procesie podejmowania decyzji przy tworzeniu przekładu tekstu lub filmu. Hipoteza, że oczekiwania tłumaczy wobec zadania tłumaczeniowego wpływają na decyzje podejmowane przez nich przy wykonywaniu tego zadania zostanie przetestowana w serii eksperymentów angażujących zawodowych tłumaczy i adeptów przekładu.
Zadania stypendysty:
•    rekrutowanie uczestników do badań
•    udział w prowadzeniu eksperymentów
•    analiza danych pozyskanych w eksperymentach

Wymagania:
•    tytuł zawodowy minimum licencjata
•    status studenta w roku akademickim 2024/2025
•    doświadczenie w prowadzeniu badań przekładowych i/lub psycholingwistycznych
•    zainteresowanie badaniami nad przekładem, językiem oraz procesami poznawczymi
•    znajomość podstawowych metod statystycznych
•    doświadczenie w wykonywaniu tłumaczeń pisemnych
•    bardzo dobra umiejętność posługiwania się językiem angielskim