Międzynarodowa naukowo-praktyczna konferencja: Pamięć w języku, literaturze i kulturze

Miejsce konferencji: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź

Międzynarodowa naukowo-praktyczna konferencja skierowana do studentów i doktorantów - „Pamięć w języku, literaturze i kulturze” odbędzie się 14 maja 2024 roku na Wydziale Filologicznym UŁ (ul. Pomorska 171/173). Celem tego wydarzenia jest połączenie młodych badaczy i miłośników nauki w celu przeprowadzenia dyskusji na temat rozmaitych aspektów pamięci jako elementu ludzkiego życia.

W imieniu Językoznawczego Koła Naukowego Rusycystów oraz Kulturologicznego Koła Naukowego Młodych Rusycystów serdecznie zapraszamy na międzynarodową naukowo-praktyczną konferencję studentów i doktorantów "PAMIĘĆ W JĘZYKU LITERATURZE I KULTURZE", która odbędzie się 14 maja 2024 r.

Aby wziąć udział w konferencji, prosimy o przesłanie elektronicznego zgłoszenia i krótkiego abstraktu referatu do 14 kwietnia 2024 r. - zgłoszenia należy dokonać poprzed ankietę Forms, znajdującą się pod tym adresem: Zgłoszenia elektroniczne.

Konferencja odbędzie się w trybie stacjonarnym w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź, ul. Pomorska 171/173.

Organizatorzy przewidują także możliwość udziału z referatem w trybie online na platformie MS-TEAMS.

Językami konferencji są polski, rosyjski, ukraiński i angielski.

Po konferencji zaplanowano wydanie materiałów w recenzowanej monografii wieloautorskiej w wersji elektronicznej. Teksty referatów przyjmujemy do 30 kwietnia 2024 r. Wymogi dotyczące specyfikacji  wydawniczej  zostaną wysłane uczestnikom po przyjęciu zgłoszenia.

Udział w konferencji i publikacja są bezpłatne. Koszty transportu i zakwaterowania ponoszą uczestnicy we własnym zakresie.

Pytania prosimy kierować na adres: jknr@filologia.uni.lodz.pl

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonym pliku.

Szczegóły konferencji

Miejsce konferencji: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź