„Tempest of Being” bada pojęcie kryzysu nie tylko jako kluczowego momentu wywołanego wydarzeniami politycznymi, warunkami środowiskowymi i okolicznościami osobistymi, ale także jako katalizatora autorefleksji, zmian i jedności społecznej. Wystawa, w której udział biorą artyści o różnych zainteresowaniach i praktykach artystycznych, prezentuje różnorodne punkty widzenia, które zachęcają odbiorców do zastanowienia się, w jaki sposób trwające kryzysy mogą napędzać ludzkość do ewolucji i transformacji – skłania do refleksji nad relacjami z własnym Ja, społeczeństwem i życiem ponadludzkim.
Studenci, korzystając z różnorodnych mediów – od wideo, przez performans, po interaktywne instalacje – badają swoje obawy i przekształcają je w złożone, artystyczne narracje.
Filmy wideo autorstwa Julii Czech i Joanny Dreczki zestawiają wewnętrzne emocje z naturalnym światem, łącząc osobiste kryzysy z wyzwaniami ekologicznymi. Eryk Holesz w swoich badaniach artystycznych analizuje zamknięty cykl zależności między zaawansowaną technologią a degradacją środowiska, podczas gdy interaktywna praca Martyny Piotrowskiej wykorzystuje porosty jako metaforę adaptacji w obliczu zmian.
Mikołaj Nowosad i Katarzyna Skipirzepa zgłębiają kwestie związane z tożsamością – od krytyki toksycznej męskości po złożoność zdrowia psychicznego. Magdalena Skotnicka i Borys Górski badają interakcję między ludźmi a nieludzkimi elementami świata, a Marta Kosior skupia się na procesach pamięci, które kształtują naszą percepcję rzeczywistości.
Kuratorami wystawy są Ana Ferrand, Anett Torres, Arezoo Montazeri, Camila Flores-Fernández, Daniela Merediz, Daniela Pérez, Fatima Khan, Habiba Sallam, Harshit Singh, Mary Crisistomo, Suphon Niamkamnoet, Seda Shekoyan, Tanakh Anarza, Yumiao Liang i Zlata Pavlovskaia.