Coraz większa polaryzacja opinii i zajmowanie w dyskusjach skrajnych stanowisk nie omija szkolnictwa wyższego. Sprzyjają temu nie tylko międzynarodowe konflikty, lecz także radykalizujący się dyskurs polityczny czy wyraziste i często zniekształcone treści w mediach społecznościowych.
Jeśli chcesz poznać strategie radzenia sobie z wrażliwymi i kontrowersyjnymi tematami oraz dowiedzieć się, jakich używać narzędzi, by skutecznie prowadzić zajęcia akademickie bez omijania takich zagadnień, zapraszamy do udziału w warsztatach.
Osoby uczestniczące będą korzystać z systemu opracowanego przez Fredrika Portina z Uniwersytetu w Malmö, który zajmuje się zagadnieniami na styku pedagogiki, polityki i filozofii. W swoich badaniach podejmuje m.in. temat konfliktów w życiu publicznym i omawiania drażliwych kwestii.
Po 3-godzinnych warsztatach osoby uczestniczące będą w stanie w stanie:
- krytycznie przeanalizować możliwość wprowadzenia do tematyki swoich zajęć kontrowersyjnych zagadnień
- korzystać z narzędzia, które pomaga ominąć pułapki przy ich omawianiu
- poddać refleksji inne potencjalnie trudne do omawiania obszary w szerszym kontekście dyscypliny naukowej, w której pracują
ZAPISY NA WARSZTATY
Termin rejestracji na warsztaty mija 27 stycznia. Formularz rejestracyjny i więcej informacji można znaleźć na stronie UNIC (przejdź do strony).
Redakcja: Bartosz Kałużny (Centrum Komunikacji i PR UŁ)
Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.