NAJCZĘSTSZE PYTANIA
W takiej sytuacji możesz dokonać indywidualnego zgłoszenia na interesujące Cię warsztaty. Szczegółowe informacje o zgłoszeniach indywidualnych dostępne są tutaj.
Nie, wszystkie nasze stoiska są ogólnodostępne dla uczniów i nie jest na nie wymagana jakakolwiek rejestracja.
Uwaga! Jeżeli jesteś nauczycielem i przyjeżdżasz na Dzień Otwarty z całą grupą szkolną, zalecamy uczniom wizytę na stoiskach w ramach jednej z czterech tur zajęć. W takim wypadku prosimy o zgłoszenie tego faktu w internetowym formularzu rejestracyjnym (pozycja do wyboru na liście zajęć w kategorii Pozostałe). Pozwoli nam to na lepszą organizację wydarzenia i rozłożenie masowych wizyt przy stoiskach w czasie.
Zgłoszenia grupowe i indywidualne przyjmowane będą do końca lutego.
Tak, przewidujemy możliwość zwiedzania Wydziału. Aby wziąć udział w zwiedzaniu, należy wysłać zgłoszenie indywidualne. W zwiedzaniu mogą wziąć udział również całe grupy szkolne – w takim wypadku nauczyciel powinien wysłać zgłoszenie grupowe. Szczegółowe informacje na temat zapisów grupowych i indywidualnych dostępne są tutaj.
Każdy wykład/warsztat będzie trwać ok. 30 minut.
Każdy uczeń w ciągu dnia będzie mógł wziąć udział w maksymalnie 4 zajęciach. Zachęcamy do wyboru maksymalnie 3 zajęć i pozostawienie sobie dodatkowego czasu na rozmowę przy punktach informacyjnych poświęconych poszczególnym kierunkom.
Na Wydział dotrzeć można różnymi środkami transportu.
Linie tramwajowe:
- linia 12
- linia 15
- linia 18
- linia 45
Linie autobusowe:
- linia 86
- linia 87A/B
- linia 58A/B
Najbliższe przystanki autobusowe i tramwajowe:
- Pomorska - Lumumby (kampus UŁ) 🚋
- Pomorska - Konstytucyjna 🚋🚌
- Pomorska - Tamka 🚋🚌
- Narutowicza - Radiostacja 🚋🚌
Najbliższe stacje kolejowe:
- Łódź Stoki (18 min. pieszo)
- Łódź Niciarniana (27 min. pieszo)
- Łódź Fabryczna (30 min. pieszo)
- Łódź Widzew (1 godz. pieszo)
Tak, dla autokarów grup szkolnych dostępny będzie parking Wydziału Filologicznego (wjazd od ul. Pomorskiej).
W tygodniu poprzedzającym wydarzenie na stronie Dnia Otwartego opublikowany zostanie pełny harmonogram zajęć wraz z rozkładem sal i planem budynku.
Warto pamiętać, że na każdym piętrze Wydziału Filologicznego znajdują się mapy pięter, dzięki którym łatwo można odnaleźć salę. Przy poszukiwaniu sali warto również zwracać uwagę na oznaczenia umieszczone na kolumnach znajdujących się na korytarzach.
Limit miejsc na poszczególne zajęcia został ustalony przez prowadzącego, aby umożliwić uczniom zdobywanie wiedzy w komfortowych warunkach. Warto zaznaczyć, że część zajęć z oferty przygotowanej na Dzień Otwarty ma charakter warsztatów, które zostały opracowane wyłącznie dla kameralnej grupy uczniów i zwiększenie limitu uczestników nie jest możliwe ze względu na ograniczenia czasowe (zajęcia trwają tylko 30 minut).
Gdy limit miejsc jest mniejszy niż całkowita liczebnośc grupy, należy podzielić uczniów na podgrupy i zapisać ich na dwa różne zajęcia odbywające się o tej samej godzinie, zachowując przy tym obowiązujące limity zajęć. Alternatywnie, część grupy może spędzić czas przy stoiskach informacyjnych (aktywność do wyboru w kategorii "Pozostałe"). Możliwe jest też zapisanie części grupy na interesujące ją zajęcia podczas jednej tury (w ramach dostępnego limitu miejsc), a następnie zapisanie pozostałej grupy uczniów na te same zajęcia w kolejnej turze. W takich sytuacjach nauczyciel musi pamiętać, by odpowiednio podzielić uczniów i przekazać im informację, w której podgrupie się znajdują.
Jeżeli zainteresowania uczniów są zbyt zróżnicowane, można zaproponować im, by zapisali się na interesujące ich zajęcia, wysyłając zgłoszenia indywidualne. Zasady obowiązujące przy zapisach indywidualnych zostały opisane tutaj.
Dostępność zajęć aktualizowana jest w czasie rzeczywistym. Nie ma możliwości rejestracji na te tury zajęć, w przypadku których liczba aktualnie wolnych miejsc jest mniejsza niż liczba zgłaszanych przez nauczyciela uczestników. Oznacza to, że z listy znikną te tury zajęć, na które nie możemy zapisać naszej grupy szkolnej lub wybranej podgrupy. System nie pozwoli też na przyjęcie zgłoszenia większej grupy niż ta dopuszczalna przez prowadzącego (maksymalna liczba uczestników danych zajęć widoczna jest w systemie rejestracyjnym jako przedział wskazany przy pozycji „Preferowana liczba osób").