Na zdjęciu jedna z pierwszych grup, której udało się sprostać zadaniu i opuścić wydziałowy pokój zagadek w charakterze zwycięzców
Jego akcja rozgrywa się w gabinecie Pani Dziekan, a przygotowane zadania i zagadki oraz sam wystrój wnętrza nawiązują tematycznie do działalności Wydziału Filologicznego. Osoby, które zdecydują się na wizytę w pokoju zagadek, natrafią m.in. na książki autorstwa naszych wykładowców oraz inne przedmioty kojarzące się z wydarzeniami odbywającymi się na Filologicznym w przeszłości.
Pod koniec ubiegłego roku akademickiego przeprowadziliśmy cykl rozmów ze studentami, podczas których pytaliśmy ich o oczekiwania dotyczące naszego Wydziału i dostępną infrastrukturę. Z dyskusji tych wyłoniła się potrzeba przearanżowania przestrzeni w taki sposób, by spełniała oczekiwania studiujących. Stąd też utworzenie przy współpracy z firmą CERI dodatkowej strefy relaksu na poziomie 3. oraz przemiana jednego z wolnych pomieszczeń na wydziałowy pokój zagadek. Dzięki tym zmianom studenci zyskali dodatkowe miejsca do odpoczynku, o co sami nas prosili
– wyjaśnia Bartosz Burski, który jest odpowiedzialny za działania promocyjne na Wydziale.
Dziekani w gronie testujących
Oficjalne otwarcie escape roomu poprzedziły wizyty grup testowych, które pozwoliły wychwycić drobne niedoskonałości scenariusza i ocenić poziom trudności przygotowanych zadań. W gronie testujących znaleźli się studenci, doktoranci, pracownicy administracji, a nawet…. członkowie Kolegium Dziekańskiego.
Wizyta w wydziałowym pokoju zagadek była ciekawym doświadczeniem, chociaż nie ukrywam, że niektóre zadania są dość skomplikowane i wymagają dużej koncentracji. Niemniej jednak polecam wszystkim taką formę rozrywki
– mówi prof. dr hab. Anna Warda, prodziekan Wydziału Filologicznego ds. promocji i kontaktów ze szkołami.
Pokój zagadek na Wydziale Filologicznym UŁ - jak się zapisać?
Po pomyślnych testach pokój zagadek został oficjalnie udostępniony studentom i pracownikom Wydziału Filologicznego. – Plan jest taki, by z escape roomu mogły skorzystać osoby, które na co dzień przebywają w naszym budynku i dysponują akurat wolną chwilą. Na rozwiązanie przygotowanych zagadek przewidziano 1 godzinę zegarową. Wizyta w pokoju zagadek może być zatem ciekawą formą spędzenia czasu podczas okienka między zajęciami – dodaje Burski.
Zapisy do wydziałowego pokoju zagadek prowadzone są poprzez formularz internetowy zamieszczony na stronie internetowej Wydziału. W jednej chwili w zabawie mogą uczestniczyć minimalnie 3, a maksymalnie 4 osoby. Przesłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z akceptacją zaproponowanego terminu. Odpowiedź na wiadomość wysłaną poprzez formularz zgłoszeniowy zostanie udzielona w ciągu 24 godzin (dotyczy wyłącznie dni roboczych).
Składamy podziękowania dla Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego za udostępnienie książek ze swojej oferty na potrzeby wyposażenia pokoju zagadek.