Koło Naukowe Językoznawców założone zostało w 2013 roku z inicjatywy dr Elwiry Olejniczak, mgr Katarzyny Burskiej i studentów polonistyki. Zebrania poświęcamy dyskusjom o języku, lokując je w rozmaitych kontekstach lingwistycznych.
Centrum naszych zainteresowań stanowi poetycka funkcja tekstu. Na spotkaniach nie tylko przyglądamy się kreatywnym sposobom wykorzystania języka, lecz także rozwijamy pisarskie umiejętności. Służą temu cykliczne spotkania z językoznawcami, dziennikarzami, pracownikami PR, którzy chętnie odkrywają przed nami tajniki zawodowego warsztatu. Dzięki udziałowi w festiwalach naukowych podnosimy nasze kompetencje dydaktyczne. Pisząc pierwsze artykuły naukowe, rozwijamy zdolność analitycznego i krytycznego myślenia.
Organizujemy studencko-doktoranckie konferencje poświęcone kreatywności językowej i uniwersyteckie dyktanda. Bierzemy udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
Jesteśmy przekonani, że językoznawstwo, z jego bogatą paletą subdyscyplin, jest niezwykłym, inspirującym obszarem wiedzy, godnym zainteresowania i eksploracji.
Zarząd KNJ
Przewodnicząca mgr Paulina Pawłowska
Wiceprzewodnicząca Marta Kwiatkowska
Sekretarz Kornelia Mazowiecka
Opiekunowie: dr Katarzyna Burska, dr Bartłomiej Cieśla
e-mail: knj.lodz@filologia.uni.lodz.pl
Facebook:https://www.facebook.com/knjul
Instagram: https://www.instagram.com/knj_ul/